anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Badge Cel mai rapid raspuns

Viocat
Senior certificat

Cum se poate obtine badgeul din titlu in conditiile in care intrebarile mele au aparut in lista celor mai noi dupa destule minute. Am avut 2 intrebari postate la diferenta de cel mult 15 minute intre ele si ambele au fost postate in fluxul cele mai noi la 5 minute dupa a doua intrebare?

1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@Viocat acest lucru a mai fost discutat în comunitate. Întrebările adăugate apar cu o mică întârziere în tab-ul "Cele mai noi", din homepage, din cauza actualizării serverului. Dacă dorești să le vezi în timp real apasă pe butonul "Mai mult" din tab. Și mai poți câștiga badge-ul dedicat dacă urmărești întrebările noi adăugate în secțiunea din homepage "Clasament și activitate" (butonul "Mai mult") unde poți vedea imediat și întrebările noi adăugate de alți membri și poți răspunde la ele. Acest badge poate fi deblocat o singură dată și așa cum a zis Razvan se poate debloca doar când răspunzi rapid la întrebările altor membri.

 

Update - acest badge nu mai este de actualitate

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Razvan
#StarMember
Salutare! Cel mai rapid răspuns se obține când răspunzi la o întrebare în primele 5 minute ale altui membru al comunității Orange. Răspuns rapid în primele 5 minute al propriei întrebări nu este luat în calcul de sistem, de fapt niciun răspuns la propria întrebare nu este cuantificat de sistemul de bonificație. Spor la răspuns în primele 5 minute la întrebările altui membru pentru a obține badgeul.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@Viocat acest lucru a mai fost discutat în comunitate. Întrebările adăugate apar cu o mică întârziere în tab-ul "Cele mai noi", din homepage, din cauza actualizării serverului. Dacă dorești să le vezi în timp real apasă pe butonul "Mai mult" din tab. Și mai poți câștiga badge-ul dedicat dacă urmărești întrebările noi adăugate în secțiunea din homepage "Clasament și activitate" (butonul "Mai mult") unde poți vedea imediat și întrebările noi adăugate de alți membri și poți răspunde la ele. Acest badge poate fi deblocat o singură dată și așa cum a zis Razvan se poate debloca doar când răspunzi rapid la întrebările altor membri.

 

Update - acest badge nu mai este de actualitate

Viocat
Senior certificat
@Razvan nici nu mi-am propus sa raspund cel mai rapid la intrebarile mele. Aratam doar ca intrebarea mea aparea in fluxul de cea mai rapida intrebare dupa mai mult de 5 minute si tu sau alt utilizator nu ai lua badge pentru cel mai rapid raspuns la aceasta intrebare, ea nefiind vizibila in primele 5 minute de la postarea mea.Poate data viitoare nu mai iei peste picior

Viocat
Senior certificat
@MihaelaC In broserul de mobil unde apar optiunile Mai mult ca nu am reusit sa le gasesc?

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Viocat sunt în pagina principală, trebuie să fii pe tab-ul Cele mai noi și să dai scroll până la finalul listei de întrebări și mai jos la scroll ai și secțiunea de Clasament cu butonul aferent. Am atașat screenshots.

delfinas
#StarMember
"Clasament si activitate", in varianta mobila, apare in josul paginii, dupa topul saptamanii. Acolo apar mai repede toate activitatile din Comunitate. Cat despre Razvan, ai inteles gresit postarea lui, el chiar voia sa tre ajute si ti-a urat succes sincer sa poti raspunde in primele 5 minute la intrebarile puse de altii.

Viocat
Senior certificat
@delfinas. Da poate din intrebarea mea reiesea ca as fi vrut sa obtin eu Cel mai rapid raspuns prin raspuns la o intrebare proprie insa printscreenurile au fost puse ptr a arata ca niciun utilizator, repet niciunul nu ar fi putut capata badgeul doar urmarind fluxul cu cele mai rapide intrebari. Nu puteam arata cand au postat alti utilizatori si la ce distanta in timp intrebarea a aparut in fluxul celor mai rapide. Totodata din descrierea badgeului zice sa raspunzi in primele 5 minute la o intrebare, fara a face distinctie cine o posteaza. Teoretic din descriere ai putea sa raspunzi la propria intrebare. Ar fi ca un cheat, dar ar putea fi posibil.

Razvan
#StarMember
@viocat, nici nu m-am gândit la acest lucru nicio clipă, departe de mine gândul acesta. Cititul are mai multe înțelesuri.

delfinas
#StarMember
Viocat, cred ca nu s-ar lua in calcul un raspuns rapid la propria intrebare, nu am incercat asa ceva niciodata. Fluxul de la "Clasament si activitate" se actualizeaza destul de repede si acolo poti sa vezi activitatea generala in timp real.