anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cât durează procesarea unei comenzi online până la livrarea propriu zisa?

Theo2317
Începător
Salut. Am plasat o comandă online pentru un telefon, pe data de 2, cu livrare estimată în data de 04.01, însă în secțiunea Comenzile mele, apare încă procesare.
Știe cineva cam cât durează procesarea unei comenzi până la livrarea propriu zisa?
Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Teoretic nu durează foarte mult. Dacă se schimbă statusul in ,,comandă procesată" sau ,,în curs de livrare", atunci ai trecut la următoarele etape. La mine s-a întâmplat să mi se livreze și să nu apară schimbări acolo. Deci, depinde de la caz la caz, dar nu poate dura foarte mult oricum. Asta in teorie. Adică vreo 3-5 zile lucrătoare de când s-a plasat comanda. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

svetalex
Senior certificat
Probabil că durează mai mult livrarea din cauza comenzilor multe din perioada sărbătorilor - Toate comenzile din magazinul online Orange sunt livrate in ordinea primirii lor. Termenul de livrare pentru comenzile din magazinul online Orange variaza intre 1 si 5 zile lucratoare Sursa: https://www.orange.ro/help/arhiva/magazin-online/care-este-termenul-de-livrare-12413

Vio73
#StarMember
Salutare! Teoretic nu durează foarte mult. Dacă se schimbă statusul in ,,comandă procesată" sau ,,în curs de livrare", atunci ai trecut la următoarele etape. La mine s-a întâmplat să mi se livreze și să nu apară schimbări acolo. Deci, depinde de la caz la caz, dar nu poate dura foarte mult oricum. Asta in teorie. Adică vreo 3-5 zile lucrătoare de când s-a plasat comanda. Baftă!

Viocat
Senior certificat
Probabil mai dureaza putin. 2 a fost duminica zi nelucratoare. Oricum intr-o zi ajunge curierul cu el la adresa. Sa il stapanesti sanatos!

Theo2317
Începător
Vă mulțumesc! A ajuns azi dimineață comanda. Numai bine!

Vio73
#StarMember
Cu plăcere! Doamne ajută!

svetalex
Senior certificat
Până la urmă s-au încadrat în cele 5 zile lucrătoare. Să te bucuri de el!