anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când se actualizează stocurile de telefoane Orange in magazinul online?

nops66
Începător
Salut,
Îmi puteți spune cam la ce perioadă se actualizează stocurile Orange? Doresc să achiziționez un telefon în rate pe factura Orange la începutul lunii dar nu-l mai găsesc din păcate.
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
@nops66, bun venit în Comunitate! Nu există o perioadă sau un interval anume de timp pentru actualizarea stocurilor, acest proces fiind unul diferit de la producător la producător. Recomandarea noastră este să te abonezi la notificări pe site, pe pagina de produs a telefonului dorit, apăsând butonul "Anunță-mă când revine" și vei primi e-mail/ SMS în momentul în care telefonul a revenit în stoc.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

DanielaH
Moderator
@nops66, bun venit în Comunitate! Nu există o perioadă sau un interval anume de timp pentru actualizarea stocurilor, acest proces fiind unul diferit de la producător la producător. Recomandarea noastră este să te abonezi la notificări pe site, pe pagina de produs a telefonului dorit, apăsând butonul "Anunță-mă când revine" și vei primi e-mail/ SMS în momentul în care telefonul a revenit în stoc.

Muchalucha
Explorator entuziast

Din ceea ce am vazut eu la iPhone 14 pro max anul trecut cand urmaream sa-l portez pe tata, acest telefon nu a fost in stock cam 7 luni de la aparitie. Gaseai doar iPhone 13 si 14 simple sau plus configurat cu putini Gb. Configurarile medii erau si acolo inexistente. 

Am vrut sa iau iPhone 15 pro max pentru mine acum, dar nu este nici asta pe stock. La precomanda in septembrie era doar cel de 1Tb. Nu imi foloseste la nimc atata spatiu, Bani aruncati pentru mine. Emailul ala despre care vorbiti nu cred ca va veni vreodata pentru ca pe stock nu vad cum va exista, daca 14 nu a fost deloc 7 luni si nici acum nu-l gasesti nici pe asta vechi. L-am vazut doar pe ala de 128GB si asta fugitiv o singura zi pe la inceputul verii. Nu cred ca scopul meu in viata trebuie sa fie sa stau de nu stiu cate ore pe zi zilnic timp de luni de zile sa vad cand vine pe stock si sa ma lupt cu nu stiu cati pe acelasi model. 

De ce nu se imbunatateste procedura de comanda de genul va vom avea in vedere, v-am trecut pe o lista si va vom suna noi cel tarziu la data x. Este improbabil sa nu ai corespondenta cu producatorii, sa nu stii perioada si aia sa nu iti spuna cand iti trimit telefoane pe care chiar tu poti sa le comanzi strict dupa nevoia fiecaruia.  Mi s-a spus sa revin in decembrie. Am trecut emailul la model sa fiu anuntat, dar este general pentru toate configurarile memoriei de stocare si culori. Nu mi se pare normal sa fiu notificat pentru culoarea si stocarea pe care nu o vreu, dupa care Orange sa se spele pe maini ca si-a facut datoria sa ne notifice. Eu nu cumpar ce vrea Orange, cumpar ce vreau eu, eu am obligatia stricta pe o perioada de 1 sau 2 ani sa achit abonamentul si/sau ratele si deci o fac cu abonamentul si telefonul ales de mine. 

Operatorul care m-a sunat era mai interesat sa inchida tichetul decat sa rezolve un client. Nu vreti Samsung, nu vreti Android atunci inchidem tichetul. Ei nu fac precomenzi si sa ma duc la Magazin ca aia fac precomenzi.Ei nah. Aia de la magazin stau pe chat cu unii si respectivii le spun ce sa zica. Deci tot in spate este decizia. 

O luam teoretic daca in decembrie va fi pe stock, pana ma rezolva Orange pierd stockul si nici nu poti sa ceri pastrarea datei de facurare, sa nu primesti reducere la abonament daca nu vrei sa ti se reduca roamingul si altele pe care chiar nu le doresti si inca nu m-am lovit de ele.