anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sunteti multumiti de pachetul Orange Love : fibra+mobil+TV si HBO inclus?

Hallow_87
Junior entuziast
As vrea sa renunt la actualul furnizor de Tv si sunt tentata de aceasta oferta de la Orange , dar nu am pe nimeni dintre cei apropiati care utilizeaza acest pachet.Ma intereseaza in special claritate , semnalul la Tv + fibra ( am 3 tv smart si netflix +ps4 , pc , tableta , telefoane ).La telefon sunt multumita de semnal.Se mai intampla ca toti 4 sa folosim in acelasi timp internetul.Probabil ca mi-ar fi avantajos ca si pret , dar calitatea ?
29 Răspunsuri 29

teacher_
#StarMember
Buna ziua, Îți spun din experiența mea, internetul merge bine, la peste 6 persoane conectate face figuri. Iar serviciile TV sunt super, mai ales dacă ai și televizor bun. Dacă poți, merita sa iei varianta Family. Poți să îți activezi și pachetul Orange Love, și vei avea reducere pentru fiecare an în rețea.. https://www.orange.ro/love/

FaraUnID
Campion certificat
Personal nu am Love pentru ca nu exista posibilitatea tehnica de instalare la adresa mea. Trebuia sa fiu contactat pentru o discutie despre un posibil pachet Love cu TV prin smart card, dar nu a mai sunat nimeni. Am cunostinte care au LOVE si sunt multumiti atat de calitatea imaginii cat si prin prisma faptului ca pachetul LOVE devine avantajos daca ai ceva vechime la Orange deoarece poti achizitiona un smart tv sau telefon cu pret puternic subventionat. Acum depinde si cum alcatuiesti acel pachet Love: 1. Poate fi televiziune prin DTH, care dpv al calitatii imaginii este peste ceea ce ofera concurenta in momentul de fata plus ca in grila, sunt extrem de multe canale in format HD. Tot pe DTH poti achizitiona optional un Kit de receptie extra canale (nu stiu care sunt acele canale extra). 2. Poate fi televiziune prin CATV, caz in care o sa acelasi canale tv pe care le are Telekom in grila plus ca netul prin fibra vine tot pe infrastructura Telekom. Ca orice serviciu de televiziune prin DTH mai pica semnalul daca este deranj in atmosfera: nori, ploi, ceata densa, furtuni, ninsoare puternica, vant puternic, etc. Tot pe DTH Orange partea se sport cam lasa de dorit deoarece competitiile sportive majore sunt impartite intre Digi si Telekom. Am vazut ca Look a achizitionat ceva pachete competitionale dar si asa cam lasa de dorit.

svetalex
Senior certificat
bună. Eu am de 3 ani Orange Love (doar mobil+TV și net prin fibră Home net 1000 cred că se numește). La momentul la care am achiziționat eu pachetul nu era inclus HBO și nu am optat pentru cost suplimentar pentru că nu am timp să mă uit la filme. Sunt destul de mulțumită. Nu am avut probleme cu semnalul TV / net nici măcar în condiții de vreme extremă. De două ori mi s-a blocat unul dintre decodoare, dar am apelat serviciul relații clienți și s-a rezolvat doar prin deconectare de la priză și reconectare. Legat de grila de programe nu am nicio obiecție. Mă uit destul de puțin la TV așa că îmi sunt suficiente programele incluse. Copiii mei erau nemulțumiți că nu au un post de desene animate, dar pe care nu mi-l amintesc acum 🙂

Vio73
#StarMember
Nu dețin și pachet HBO, dar am pachetul Love și sunt foarte mulțumit. Orange oferă servicii de calitate în general, iar cele incluse aici nu fac excepție. Dacă ai și o vechime consistentă la Orange, pe lângă prețul destul de bun, poți primi câte 10 euro pentru fiecare an în rețea, pe care poți să-i folosești pentru achiziția de gadget-uri. Dacă îți iei pachetul Global ( cel mai mare) ai gamă variată de programe tv, iar internetul fix are o viteză de până la 1Gbps. Pe lângă astea, dacă ai și două abonamente de telefonie mobilă pe cont, se formează automat pachetul Family și ai reduceri la abonamentele de voce și 100 GB bonus pe telefoanele mobile ( la comun). Succes!

eda2k
Cunoscător
Salut, Din acest an, beneficiez de pachetul Orange Love. Per general, sunt mulțumit: viteză de internet bună, canale HD, beneficiul family 100GB de net mobil, cloud nelimitat. Not so good: routerul Huawei nu excelează la wireless - mai sunt momente când pică semnalul... Succes !

svetalex
Senior certificat
Nu mai este HBO în oferta curentă - Oferta Orange Love fibră + TV + Netflix inclus (3 luni de Netflix gratuite) 🙂 https://www.orange.ro/love/

Vio73
#StarMember
Mi se pare și mai interesant.

Ascary
Campion certificat
Absolut. HBO nu se compara cu Netflix. Interfața Netflix este mult mai elaborată. HDR,filme multe,noi și calitatea este incredibila atât pe sunet cât și pe imagine. Sunt sigur că odată cu această promoție multi vor renunța la HBO ptr. totdeauna

teacher_
#StarMember
Sa înțeleg că e ca și cum treci de la Huawei la Samsung? Nu mai vrei sa te întorci 🙂

Miha_Z
#StarMember
Ceva de genu, teacher_ :)) M-as abona si eu la Netflix, dar sunt fana filme si daca prind dragan de vreun serial cu greu mai fac altceva. Si am observat cateva filme bune...

Lorand
Începător
Folosesc serviciul de aprox 5 luni, la instalare functiona foarte bine...cu timpul insa semnalul de internet a devenit varza. Folosesc routerul intr-un apartament cu 2 camere, aprox 60 mp2, am conectat smart tv si doua smartphone-uri. Pe tv nu pot urmarii un videoclip pe youtube pentru ca dupa 2-3 minute isi pierde conexiunea cu routerul. (fapt neintalnit la upc sau digi) . Nu exista zi in care sa nu se piarda semnalul wi-fi de 2-3 ori, fie pe telefon, fie pe tv. Grila de programe foarte este foarte saraca.

Vio73
#StarMember
Depinde și de pachetul tv pe care îl deții. La un apartament mai mare, trebuie să mai ai un ruter suplimentar, pentru că cel pe care ți-l dă Orange ( e cel vechi sigur) nu are viteze mai mari de 100/100 prin wi-fi și de aici apar și problemele. Sigur, nici la acoperire wi-fi nu sunt prea strălucite! Bine că le-au schimbat.

turtle2019
Începător
Salut, in luna aprilie am facut un contract la orange love fiind promotie la HBO GO 12 luni gratis. In orange love tv prin cablu nu este bonus adica gratis? eu asa am crezut initial, dar vad ca dupa 6 luni ma trezesc facturat si tv-ul. A facut cineva contract in perioada aceea cand era la promotie HBO GO 12 luni gratis?

Ascary
Campion certificat
Daca vrei poți să suni la Nr 300 că să îți dezactiveze această opțiune. Ea a fost doar promoțională până acum.