anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Playstation 5 la abonament cu fibră optică

lacika17
Începător

dacă vreau să scot un playstation 5 la abonament cu fibră optică, dar încă la noi nu este fibră optică se poate sa plătesc și pentru fibră,dar să nu-mi fie instalată?

1 Soluţie acceptată‚

Trixen
#StarMember

Salutare!
Nu cred ca inteleg corect intrebarea. Inteleg ca la adresa nu exista posibilitatea instalarii serviciului de internet+TV prin fibra, insa vrei sa inchei un contract pentru internet+TV prin fibra pentru a beneficia de oferta la PS5? Daca da, nu va functiona. Nu vei putea incheia abonamentul pentru ca instalarea nu se va putea instala din motive tehnice, iar promotia nu se poate aplica astfel. Presupunand ca reusesti sa inchei contractul, dupa cateva zile acesta va fi reziliat de Orange pentru ca nu poate instala serviciile.
Chiar daca vei vrea sa platesti abonamentul, nu exista temei legal pentru acesta: nu poti plati ceea ce nu poate fi instalat.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Trixen
#StarMember

Salutare!
Nu cred ca inteleg corect intrebarea. Inteleg ca la adresa nu exista posibilitatea instalarii serviciului de internet+TV prin fibra, insa vrei sa inchei un contract pentru internet+TV prin fibra pentru a beneficia de oferta la PS5? Daca da, nu va functiona. Nu vei putea incheia abonamentul pentru ca instalarea nu se va putea instala din motive tehnice, iar promotia nu se poate aplica astfel. Presupunand ca reusesti sa inchei contractul, dupa cateva zile acesta va fi reziliat de Orange pentru ca nu poate instala serviciile.
Chiar daca vei vrea sa platesti abonamentul, nu exista temei legal pentru acesta: nu poti plati ceea ce nu poate fi instalat.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Nu cred ca se poate, si nici nu-ti recomand asta. Ar insemna sa stai pe WiFi, cu net de pe telefon, sau de pe un router 4G (acelasi lucru). Ceea ce nu e ideal deloc. E ca si cand ti-ai lua Maserati, dar mergi cu 20km/h pentru ca drumul nu-ti permite o viteza mai mare.

Client Orange

Pololică
#StarMember

Sa platesti un serviciu pe care nu-l ai si nici nu se furnizeaza? Raspunsul este simplu: NU. Nimeni nu va factura servicii care nu sunt prestate (nimeni normal la cap, evident).

Totusi, daca ai acoperire 5G in zona ta (eventual vezi ce viteze ai pe toate tehnologiile).

delfinas
#StarMember

Ce nu face omul pt un PS5...

Cum au scris si colegii, nu merge ce vrei tu sa faci, Lacika. Din motive tehnice, legale si morale. Si daca s-ar putea sa platesti degeaba pt servicii de care nu vei beneficia, ce faci, te uiti la el? Cineva care are fibra se plange ca are o diferenta enorma intre download si upload si are un lag f mare cand vrea sa se joace. Cum ar merge la tine? Poate ca te gandesti sa il vinzi, sa faci o mica afacere, altfel nu ai ce face cu acea consola.