anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Love cu abonamente prin satelit

Blue12
Senior
Buna!
Am un abonament Televiziune M de la fostul Telekom, acum OROC si un abonament Home Net 4G 12 de la Orange Romania. Amandoua sunt in afara perioadei contractuale, deci ma gandeam sa trec in Orange Love, alegand pachetul tv prin satelit si fibra 1000.
Acoperirea prin fibra este prezenta in orasul meu, stiu asta fiindca am verificat acest lucru pe siteul orange. Totusi, discutand cu un operator prin Djingo, am aflat ca fibra nu este disponibila pe strada mea. As putea include un abonament de internet prin satelit si unul de tv prin satelit, intr-un pachet Love? Se poate face ceva ca fibra sa vina si pe strada mea?
Va multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Evident că poți, dar te sfătuiesc să iei tv prin satelit și internet 4g de la Orange Romania, nu de la Orange Romania Comunication, pentru că grila tv este una mai completă. Sigur, dacă nu vor unifica in totalitate grilele zilele acestea. Deci da, alege cu încredere pachetul Love de la Orange cu net nelimitat 4g și tv premium. Ai detalii aici: https://www.orange.ro/love/client-orange-fix-net-4g-10-si-tv-premium Te sfătuiesc însă, înainte de toate, să verifici dacă ai semnal pe telefon bun ( 4g) și vedere spre sud-est, unde să ți se amplaseze antena satelit afară, mai ales dacă stai la bloc. De asemenea, te sfătuiesc să verifici mai bine și dacă nu ai fibră disponibilă la adresa ta. Eventual întreabă un agent sau instalator local. Pentru că ei sunt acum in continuă extindere și s-ar putea să ai surprize! Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

BlackWolf
Senior certificat
Salut! Orange nu furnizeaza internet prin satelit, Starlink este unul dintre furnizorii de internet prin satelit. Poti lua pachetul Love cu Net Fix 4G 10 și TV Premium la 63 lei/luna, mi se pare cea mai buna alegere pentru tine. In legatura cu fibra nu poti face nimic deocamdata, decat sa ai rabdare. In viitor va fi fibra peste tot, inclusiv pe strada ta, dar mai dureaza, trebuie sa astepti. Am fost si eu in situatia ta. https://www.orange.ro/love/client-orange-fix-net-4g-10-si-tv-premium

cezar98
Junior entuziast
Salut! Orange nu ofera internet prin satelit. Poti opta pentru un pachet Love cu Net 4G si TV prin satelit daca nu ai fibra optica la adresa.

Vio73
#StarMember
Salutare! Evident că poți, dar te sfătuiesc să iei tv prin satelit și internet 4g de la Orange Romania, nu de la Orange Romania Comunication, pentru că grila tv este una mai completă. Sigur, dacă nu vor unifica in totalitate grilele zilele acestea. Deci da, alege cu încredere pachetul Love de la Orange cu net nelimitat 4g și tv premium. Ai detalii aici: https://www.orange.ro/love/client-orange-fix-net-4g-10-si-tv-premium Te sfătuiesc însă, înainte de toate, să verifici dacă ai semnal pe telefon bun ( 4g) și vedere spre sud-est, unde să ți se amplaseze antena satelit afară, mai ales dacă stai la bloc. De asemenea, te sfătuiesc să verifici mai bine și dacă nu ai fibră disponibilă la adresa ta. Eventual întreabă un agent sau instalator local. Pentru că ei sunt acum in continuă extindere și s-ar putea să ai surprize! Baftă!

Blue12
Senior
Va multumesc pentru raspunsuri. Voi merge intr-un Orange store sa vad ce voi rezolva. Prin internet prin satelit ma refeream la router-ul cu cartela sim in el, pe care il bagi in priza, fara sa fie nevoie de fibra, de exemplu vechiul Flybox de la Orange.

Vio73
#StarMember
Este internet 4g, nu prin satelit!

Blue12
Senior
Tocmai am venit de la Orange Store, unde am incheiat un contract Love. Va multunesc pentru raspunsuri

Vio73
#StarMember
Felicitări! Dacă dorești să te ajutăm și cu alte informații, ne scrii aici și o facem cu mare drag! Cu plăcere!

BlackWolf
Senior certificat
Blue12, ce abonamente ai luat si ce router ai primit?

Blue12
Senior
@BlackWolf am luat Tv Premiun si Internet 4G 10 la 63 de lei pe luna. Am primit router-ul Huawei gratuit, dar nu e nevoie sa il schimb, celalalt functioneaza perfect

BlackWolf
Senior certificat
Foarte buna alegere, asta alegeam și eu. Ai primit Huawei B311-le. Ar merge un upgrade la Huawei B535-333. E alta clasa fata de restul. Eu am schimbat un B525 cu B535 și se simte diferența. Routerul tău vechi ce model e? Și netul cum îți merge?

Vio73
#StarMember
Cred că sunt cele mai bune din gamă cele B 535. Sigur, ar mai fi cel 5g, dar e prea scump. Să te bucuri de serviciile alese!

Blue12
Senior
@Black Wolf vechiul router este un Tp-link Orange Flybox B890, netul merge bine. Tocmai mi-a fost instalat tv-ul

Vio73
#StarMember
Și totul este conform așteptărilor?

Blue12
Senior
@Vio 73 da