anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot beneficia de serviciile de internet și TV?

Cosmin17
Junior
Spuneți-mi vă rog cum sau cu cine pot vorbi referitor la următoarea problemă.
Aș dori să trec pe serviciile de internet și TV prin fibră de la Orange, dar problema este că nu mi se poate oferi decât prin satelit și cartelă aceste servicii pentru că nu știe nimeni de ce la scara vecină este fibră în scară trasă, iar scara următoare fiind eu, nu sunt eligibil pentru serviciile prin fibră, operatorul telefonic de la departamentul tehnic mă înțelege, dar nu face nimic, practic este degeaba acolo. Am nevoie de un numai unde pot vorbi cu cineva care se ocupă de instalarea acestor servicii, nu cred că nu se poate și la mine, pentru că fibra trece prin fața blocului, problema este implicarea. Este culmea să ai clienți care vor serviciile tale, iar operatorii să se scarpine în cap că nu știu și nu au rezolvare decât să aștept, și aștept deja de un an, aștept să ce, nu știu. Culmea e că ei trag de oameni să vină în rețea, iar cei care vin, nu primesc soluții.
15 Răspunsuri 15

Abonat
Explorator entuziast
Posibil să fi uitat echipa să cableze scara ta - era final de program, următoarea zi au fost trimiși în alt cartier, etc. Sau cineva de pe scară a protestat când au venit ei cu acel burghiu imens cu care dau găuri între etaje - s-a întâmplat la mine pe scară și chiar eu am fost protestatarul 🙂 - bineînțeles că oamenii nu aveau niciun fel de autorizație, doar dădeau găuri de se cutremura tot blocul, ca în vestul sălbatic. S-a lămurit situația după ce a venit șeful lor de echipă. Era pe vremuri, bloc comunist... dar astăzi folosește Orange acea fibră. Fibra trebuie să aibă o cutie de distribuție în scara ta (sau te poți lega la scara vecină?) - degeaba doar trece prin fața blocului. La fel ca la curentul electric - nu poți lua curent direct de pe stâlp (mă rog, unii pot, dar asta e altă discuție :) Flo_1 ți-a dat un sfat bun să te interesezi...fără să te interesezi s-ar putea să treacă mulți ani... până când un alt vecin se va interesa. Multă răbdare și adunat de informații! (poate afli unde se cablează în TM acum și discuți direct cu băieții - obții de la ei tot ce vrei să știi în materie de fibră, iar după program, poate te ajută și pe tine, mai ales dacă au uitat ei :) @Jay - probabil nu era bun răspunsul pentru că nu avea spații între rânduri! 🙂 Azi, ca Explorator, m-am prins și eu cum să renunț la acele liniuțe enervante 🙂