anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

as dori sa imi pun internet prin cablu

andrcata11_
Junior
as dori un email ca sa ii contactez pe cei de la orange ca sa imi pun prin cablu internet daca ma poate ajuta cineva
24 Răspunsuri 24

DanielaH
Moderator

"si v-a cazut verodata mai ales noaptea va merge bine ?" (andrcata11.)

Vio73
#StarMember
Merge perfect! În aproape 3 ani, mi-a căzut doar o singură dată TV-ul aproximativ o oră.

DanielaH
Moderator

"auziti si aveti problema cand ploua va cade sau cand bate vantu tare?" (andrcata11.)

Vio73
#StarMember
Dacă te referi la antenă, pică semnalul doar când plouă torențial. Dacă te referi la cablu, n-are nicio treabă când plouă

DanielaH
Moderator

"ma refeream la cablu dar e bn daca nu va pica ca eu am net fix 4 gb si cam pica cand ploua de asta v am intrebat oricum multumesc de raspuns" (andrcata11.)

Vio73
#StarMember
Nu-mi pică nici netul fix ( prin cablu), nici cel fix 4g când plouă. Cu plăcere!

DanielaH
Moderator

"nustiu mie imi cam pica uneori net fix 4gb nu inteleg dc ca semnal am full nustiu ce sa zic ii astept momentan sa bage cablu in localitate" (andrcata11.)

Vio73
#StarMember
S-a mai spus, fenomenul se cheamă congestie de rețea, adică prea mulți utilizatori și antenă respectivă nu mai face față în anumite momente, când numărul utilizatorilor care folosește rețeaua în același timp crește. Practic, vitezele de internet pe care le suportă rețeaua la tine, se împarte la numărul de utilizatori.

DanielaH
Moderator

"pai asta e cam nasol ar trebui sa rezolve cunva ca nu platesc degeaba,daca eram prin cablu nu mai aveam treaba" (andrcata11.)

Vio73
#StarMember
Toate țin de planurile de investiții ale Orange, nu de noi.