anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Deranjamente antena TV

Flo_5
Junior entuziast
Bună ziua la toată lumea, în caz de deranjamente antena TV adică semnal zero, trebuie sa chem instalatorul sau ma descurc singur cum pot? Mulțumesc pentru răspunsuri.
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Da, cel mai bine e sa chemi un tehnician. Incearca sa iei legatura la Relatii cu clientii la departamentul tehnic, numarul 300 sau https://www.orange.ro/contact/. Sa nu fie vreo problema generala cauzata de vremea nefavorabila. Si vezi ce-ti vor zice. Daca este nevoie vor trimite o echipa tehnica la adresa ta.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Miha_Z
#StarMember
Da, cel mai bine e sa chemi un tehnician. Incearca sa iei legatura la Relatii cu clientii la departamentul tehnic, numarul 300 sau https://www.orange.ro/contact/. Sa nu fie vreo problema generala cauzata de vremea nefavorabila. Si vezi ce-ti vor zice. Daca este nevoie vor trimite o echipa tehnica la adresa ta.

Flo_5
Junior entuziast
Mulțumesc frumos Miha Z,

Miha_Z
#StarMember
Cu placere @Flo_5. Sper sa se remedieze cat mai repede. O zi frumoasa sa ai!

Jay
Campion certificat
Salut! N-ar trebui sa te descurci singur.. :) Ai aici toate variantele de contact disponibile.. vezi care ti-e mai la indemana.. https://www.orange.ro/contact/

FaraUnID
Campion certificat
In principiu, in prima faza, poti incerca metodele clasice de depanare conform manualului de instructiuni gen restart, reset, verificat cabluri, mufe, miscat putin de antena daca ai acces la ea. Daca problema persista poti solicita intervetia unui tehnician.

Ascary
Campion certificat
Salut Flo si bine ai venit pe comunitate. Daca ai avea un aparat de verificat satelitii,(pozitioner) ar fi o joaca de copii sa iti reglezi antena. Eu nu am avut si am reglat-o totusi avand un televizor mic langa mine si receptorul Orange. Odata instalata initial de instalator nu ar trebui sa se fi miscat prea mult in caz de vreun accident ceva (a cazut o creangă pe ea etc). Sa stii ca deobicei antenele nu se deregleaza asa usor nici in caz de furtuni mai violente. Ai grija sa nu ai vegetatie in fata antenei care sa obtureze semnalul satelit. Mai poate sa pice LNB-ul,pe care il poti schimba singur daca ai unul la indemana. Sunt doua suruburi si mufele aferente receptoarelor. Totusi si LNB-urile pica foarte rar,poate odata la 10 ani sau si mai mult. In fine,daca intampini ceva probleme,suntem aici si te ajutam cu placere,in caz ca nu este vorba de ceva mai grav (desi nu prea vad ce) si atunci este nevoie de interventia unui instalator,fiindca sa nu uitam,echipamentele de receptie apartin Orange si nu poți interveni singur asupra lor. Toate cele bune.

Flo_5
Junior entuziast
Am sunat la asistența clienți și vin ei cu un tehnician să o regleze. Mersi fain

DanielaH
Moderator
@Flo, asta e o veste buna! Să ne ții, te rog, la curent dacă s-a rezolvat sau nu. Mulțumim!

Flo_5
Junior entuziast
O sa va țin la curent.

Flo_5
Junior entuziast
Salutare tuturor, s-a rezolvat problema, antena s-a dereglat din cauza furtunii, a venit tehnicianul c-un aparat care picăie și a reglat-o, merge perfect. Mulțumesc tuturor pentru timpul pierdut cu mine, v-am tzucat.

Anonim
Neaplicabil
Suportul la antena era oferit de Telekom, suna la 300 anunță și apoi așteaptă când te programează. În Olt cel puțin au fost prompți.