anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portarea la fix

AnthonyJay
Junior
Un om bătrân vrea să știe și el dacă e posibilă portarea fixului de la UPC (0311.xxx.xxx) către Orange "Home fix prin fibră"?
Dar stați, there's more...
Se poate oare porta un nr. foarte fix (0241.xxx.xxx) Telekom către un abonament tot fix dar mai dislocat "Home fix prin GSM"?
La serv. clienți numai informații contradictorii am primit.
Miezău sănătate!
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @AnthonyJay, Da se poate porta numarul in ambele cazuri. Cu 4 ani in urma am portat un numar de Telekom fix pe Orange fix GSM. Trebuie sa mergi intr-un magazin Orange pentru a realiza portarea.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember
Teoretic se poate porta un numar fix in reteaua Orange din orice retea, daca exista infrastructura Telekom, pentru ca Orange functioneaza pe acea infrastructura (asta este pentru a doua intrebare) ai aici link https://www.orange.ro/servicii-fixe/home-fix/abonament-home-fix-gsm/ La prima intrebare, trebuie sa mai cercetez

Neaplicabil
Raspunsul este ''da'' la ambele intrebari, fie ca alegi telefonia ''fixa'' prin GSM sau pe cea prin fibra.

Ascary
Campion certificat
Se poate porta fara nici o problema in ambele situații.

Vio73
#StarMember
Se poate, cum să nu! Parcă am mai discutat undeva problema!

Razvan
#StarMember
Da, este necesar sa te prezinți în Shop/Store cu factura de la furnizorul UPC pentru a demonstra ca ești titularul contului și ca să completezi cererea de portare.

Vio73
#StarMember
Se rezolvă în câteva zile, după aceea, fără probleme. Succes!

RafaHelper
#StarMember
Salut @AnthonyJay, Da se poate porta numarul in ambele cazuri. Cu 4 ani in urma am portat un numar de Telekom fix pe Orange fix GSM. Trebuie sa mergi intr-un magazin Orange pentru a realiza portarea.