anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Parere despre internetul și televiziunea de la Orange

Vio73
#StarMember
Eram curios dacă ar fi mai atractiv să vii cu toate serviciile la Orange.
86 Răspunsuri 86

Rocsta
Junior
Este un avantaj sa ai toate serviciile de la un singur furnizor însă calitatea serviciului de acces la internet oferit de Orange lasă de dorit, inferior celui de la RDS... TV-ul este ok însă grila mai sărăcăcioasă comparativ cu cea de la Telekom/RDS

Neaplicabil
Bună, în legătură cu întrebarea adresata. Pe partea de tv orange oferă prin cablu aproape aceleași posturi TV ca cei de la DIGI cu pachete diferențiate la preturi separate pe când la DIGI un singur pachet de baza cu 26 de lei ai 113 programe exceptând dublurile posturilor HD și cele codate din extra pachet. Care în total tot ce înseamnă posturi TV sunt 158. Asta dacă ai în tv decodor dvb c. Nu știu dacă as trece pe Orange tv momentan sunt la DIGI cu net și tv. Nu am telefon luat pe abonament de la nici un operator. Sunt mulțumit de serviciile de voce și internet oferite de Orange.

Adi_5
Începător
Buna. Are cineva Internet prin Satelit de la Orange? Cum functioneaza? Pareri pro/contra? Multumesc

DanielaH
Moderator
@Adi_5, bine ai venit în Comunitate si felicitări pentru prima întrebare adresată! In acest topic sunt câteva comentarii care răspund întrebării tale. Dacă ai nevoie de detalii mai specifice, te încurajez să deschizi un topic/ întrebare nou/ă în care să menționezi exact ce anume te interesează să afli (viteză, conexiune, stabilitate etc.). Cu siguranță va fi util și pentru alți membri.

ovi_1
Începător
Personal nu sunt multumit de grila de programe, destule minusuri fata de Digi. Ca iubitor de sport nu prea ai la ce sa te uiti in plus, doar in minus. Telekom sport 3 si 4. Unde sunt 1 si 2 ? Imagine intunecata orice setari fac,prin receverul lor nu se poate aranja grila de programe.Ei merg pe platforma Telekom, deci mai bine va abonati direct la ei.Am pastrat si Digi si nu mai ma uit la Orange. Internetul are viteza mai mica decat Digi in speedtest. La abonare mi s-a spus ca am acces la 48 de programe daca tin bine minte, in aplicatia Orange Tv Go si am doar 21. Sunt profund dezamagit

Ovidiu_1
Junior entuziast
e un serviciu de calitate doar ca e putin mai scump fata de alte companii

Hurricane
Junior entuziast
Iti spun din perspectiva mea, daca locuiesti la tara intr un sat, televiziunea de la orange este foarte ok, dar internetul de la ei este de toata rusinea, nu ai semnal deloc in toata casa aici e vorba de 3 4 m maxim fata de routerul wirless, iar si atunci cand stai langa router netul e la fel de slab, mai bine stau pe 4g decat pe internetul de la routerul lor..

fotolist
Junior
Este perfect. Mai ales semnalul pe net. Aș dori, pe cablu tv, să existe și alte canale care se află pe satelit. Unele lipsesc. Ar fi indicat și unul 4k, pe 19.grd , la satelit, sunt mulți provideri care transmit uhd

sabian
Începător
nu, nu e bine. Orice student la finante iti spune sa nu pui toate ouale intr-un singur cos. De ce? Foarte simplu: daca ai uitat sa platesti factura la telefon ti se opresc toate serviciile. Daca le ai pe imprastiate o sa poti folosi undele dintre ele.

FlorinR
Junior
Salutare! De curand am tot de la ei...sunt super multumit de serviciul de televiziune 10/10 dar la internet fix 4g 5/10...se incarca destul de greu...si stau in centrul orasului si la etajul 4...adica...

Ascary
Campion certificat
In ce oras stai Florin?

FlorinR
Junior
Dorohoi, Jud. Botosani

Ascary
Campion certificat
N-ar strica sa dai un telefon la 300 sa le explici situatia.

BVBogdan
Explorator
La momentul de fata pachetul Orange Love de 10 euro (inclusiv TVA) (internet 1Gbps + TV Global) e mai ieftin cu cca 10 lei / luna decat RDS fiberlink 300 + TV (digital). Am profitat din plin de perioada de proba de 14 zile. Instalarea a durat 30min (traseele de cablu erau deja amenajate in casa). Fibra intra in ONT si din el iese coaxialul pentru TV si eventual cablu de retea. Pot confirma ca, prin cablu am avut download constant de cca 650Mbps (instalari jocuri de pe Epic sau Steam). Pe wireless, ONT-ul Huawei 8247U confirma vitezele atat pe 2.4 cat mai ales pe 5Ghz; acopera perfect un apartament de cca 70mp (ex (in cazul mea); prin doi pereti cu armatura banda de 5Ghz este de aprox. 50Mbps) ONT-ul este net superior ZTE-ului de la RDS, pentru un echipament superior trebuind sa platesti chirie la RDS. ATENTIE1: trebuie sa aveti echipamente care sa se poata conecta la 1Gbps pe cablu si sau 480Mbps wireless. ATENTIE2: trebuie sa sunati la 300 pentru a fi facuta asocierea corecta pentru TV GO (90 canale online + TV GO Unlimited + altele); altfel ramaneti cu grila standard oricarui abonat cu Orange Me... TV-ul merge perfect iar transmisiunile sportive de pe Look Sport 1, 2, 3 + Look Plus egaleaza si pe alocuri depasesc transmisiunile de pe Digi Sport. Nu mai vorbesc de reducerea de 15euro/an vechime. Eu am optat pentru un P30 (au primit si buyback). Momentan sunt foarte multumit (3 saptamani de la instalare). Va raspund la orice intrebari. Spor!! BVB

Ascary
Campion certificat
Multumim de info Bogdan.