anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Facturi mari abonament Orange Love

Blue12
Senior
Am optat pentru un abonament Orange Love de televizune premium si Home Net 4G 10, facand o cerere de reziliere la vechiul abonament de la OROC. Factura pentru Orange Love este de 98 de lei, cum se poate acest lucru din moment ce suma din contract este de 63 lei? Si de ce mi-a venit si factura pentru televiziunea OROC daca am facut o cerere de reziliere (nu am fost sunat in legatura cu aceasta)? Cat dureaza rezilierea? Am facut cererea intr-un Orange Store pe data de 18.08.2022
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salut! Probabil că în prima lună, ți-a venit factura pentru o lună și ceva, că așa se întâmplă când faci contract nou. Dar ulterior se va regla. Dacă nu, lași o sesizare la serviciul.clienti@orange.ro sau din secțiunea Contact. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember
Salut! Probabil că în prima lună, ți-a venit factura pentru o lună și ceva, că așa se întâmplă când faci contract nou. Dar ulterior se va regla. Dacă nu, lași o sesizare la serviciul.clienti@orange.ro sau din secțiunea Contact. Baftă!

Pololică
#StarMember
Întrebări : data semnării contractului și data emiterii facturii sunt aceleași? În detalierea facturii e trecuta doar suma, fără alte explicații? Contractul vechi l-ai citit la rubrica/secțiunea reziliere?

Vio73
#StarMember
Așa se procedează în prima lună de contract, dacă ești client nou. Se ia o lună plus prorata.