anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Card versus decodor pentru Smart TV

Nelly67
Începător
Am facut abonamentul si am ales card in loc de decodor. Acum mi s a stricat tv smartul si pana mi-l repara am ramas fara programe deoarece nu am un alt smart. Am un alt tv led. As putea sa cer spre inchiriere si un decodor? Sau sa schimb cartela cu un decodor?
8 Răspunsuri 8

svetalex
Senior certificat
Cel mai bine îți faci o programare la un Orange Shop și cred că se rezolvă pe loc (la decodor îți vor trimite o echipă pentru instalare, dar vin destul de repede). Este posibil să ai ceva costuri suplimentare pentru chiria decodorului (la mine este scazută de pe factură)

Razvan
#StarMember
Da, poți cere un decodor suplimentar, costul este de 1,5 euro/lună. Sună la 300 sau ia legătura cu Orange pe Chat (Djingo) din My Orange. Succes!

Ascary
Campion certificat
Decat sa ceri inlocuirea mai bine achizitionezi,asa cum spunea si Razvan,un decodor si astfel ai doua posibilitati de vizionare pentru atunci cand iti vei repara smartul.

Viorel_4
Junior entuziast
Mai bine schimbi cartela cu un decodor asta dacă se mai poate.Mergi intr-un magazin Orange și vezi.Eu am decodoare si sunt foarte mulțumit.

Razvan
#StarMember
Și după ce va repara smarttv, va avea atașat o conservă, funcțiile tv-ului fiind doar de decor.

Ascary
Campion certificat
Tine "conserva" pe celalalt televizor,eventual in alta camera 🙂

Razvan
#StarMember
Dacă ar fi înlocuit smart cardul cu un stb.

DanielaH
Moderator
@Nelly67, cum s-a rezolvat situația ta cu decodorul? Ce soluție ai ales?