anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet doar h+ după reîncărcare, ce pot face?

Hutu
Junior
Internetul îmi merge foarte slab dupa ce mi.am reîncărcat opțiunea din "my orange" merge doar h+ ,am pus din nou setările din *100# ,am schimbat și cartela la cei de la Orange
Cu o alta cartela orange îmi merge 4g+
Nemulțumit total de serviciile lor la numărul 300
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Hutu: Ceva nu e clar. De ce ai doar "50GB"? Dacă ai ales opțiunea de 5€ cu minute, sms si net trebuia să ai 5GB + 50GB bonus. Dacă ai doar 50GB bonus în urma reîncarcarii atunci este incarcare cu credit, nu cu opțiune cu resurse. Iar de aici..... lipsa 4G este sigură. Detalii ai aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-beneficia-de-tehnologia-4g4g-184

Vizualizare soluţie în postul original

22 Răspunsuri 22

And04
Senior
Salutare, @Hutu Ai verificat ca nu cumva sa se fi comutat pe 2G/3G? Problema este indoor sau si in exterior?

Hutu
Junior
Este pus pe 5g/4g/3g/ În orice loc am același semnal și viteza slaba

And04
Senior
Poti incerca sa treci pe modul avion si apoi sa revii, poate isi revine.

Hutu
Junior
Am încercat acum, tot la fel Am și schimbat de pe sim 1 pe sim 2, la fel

FLo1
#StarMember
@Hutu: cu o opțiune cu resurse de minim 5€ trebuie să ai resurse de net 4G. Dacă alt SIM nu pune probleme în același telefon, atunci îți recomand o vizită la Orange Shop. E mai sigur și mai rapid.

Hutu
Junior
Tocmai ca am fost și nu au știut ce are Mi-au dat sim nou, mi-au resetat nu știu ce date și la fel a rămas

FLo1
#StarMember
Se mai întâmplă ca unii angajați sa se spele rapid pe mâini. Posibil o resetare de cont.... mai la centru.

Hutu
Junior
Doamna de acolo a zis ca a dat o resetare la cont Chiar s-a implicat, și schimbat sim, si setările

FLo1
#StarMember
Trebuia verificat în fața ei, cel puțin dacă a fost atât de amabilă. Atunci îți dădeai seama de adevărata "implicare". Dar poate ai mai mult noroc în Comunitate, cel puțin pentru o analiză a contului.

Hutu
Junior
A tot făcut ce a făcut pe acolo și tot cu h+ am rămas, a zis doar sa încerc sa încarc cu 6 euro poate merge Dar abia de 4-5 zile mi.am încărcat

FLo1
#StarMember
5€ sau 6€ ... rezultatul va fi același dacă Orange nu schimbă ceva cu adevărat la contul tău prepay.

Hutu
Junior
Am sunat după aia la 300,și deșteptul de acolo mi.a spus ca nu mai am net,și i.am zis clar ca am 50 de gb Mi.a zis sa fac un test de viteza și mi.a ieșit 3mb/s și a zis ca dacă era sub 1,5 acționau,dacă nu nu are cu ce sa ma ajute În plus mi.a zis sa selectez doar 3g ca o sa meargă puțintel mai bine Pai pentru ce mai avem 4/5g sa folosim 3g? Abia se incarca ceva la h+

Viocat
Senior certificat
Ce setari ai pe cartela care merge cu 4g+? Ai pe vreuna activat Volte? Daca cea cu probleme are volte activat incearca sa il dezactivezi. Telefoanele dual SIM au in general capabilitati mai bune pe sim1. Ai incercat cartela care merge bine in ambele simuri sa vezi daca ai 4g+ pe ambele? Poate incerci acel sim cu problemme pe un telefon cu 4g+ functional. Nu este neaparat vina orange.

FLo1
#StarMember
@Hutu: Ceva nu e clar. De ce ai doar "50GB"? Dacă ai ales opțiunea de 5€ cu minute, sms si net trebuia să ai 5GB + 50GB bonus. Dacă ai doar 50GB bonus în urma reîncarcarii atunci este incarcare cu credit, nu cu opțiune cu resurse. Iar de aici..... lipsa 4G este sigură. Detalii ai aici: https://www.orange.ro/help/cum-pot-beneficia-de-tehnologia-4g4g-184