anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Cât este valabila opțiunea 50 GB bonus?

Daniel_23
Junior
Cât este valabila opțiunea 50 GB bonus?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Daniel în cazul tău opțiunea de bonus a expirat la finalul lunii aprilie, de aceea nu o mai vedeai pe 1 mai. Pentru că ai activat bonusul pe data de 1 aprilie (în prima zi în care a început luna de facturare) nu a fost cazul de prorată. Dacă, de exemplu activai bonusul pe 2 aprilie atunci ar fi fost activ o lună plus prorată, adică până pe 31 mai.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut Daniel! Perioada de valabilitate bonus s-a prelungit până pe 31 mai 2020. Poți citi despre caracteristicile acestui bonus pe topicul de aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2268047-online-50gb-bonus-oferiti-orange

Miha_Z
#StarMember
Daca ai abonament bonusul e valabil din momentul alocarii 1 luna + prorata. Daca ai PrePay din momentul alocarii, bonusul este valabil 30 de zile.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Miha Z mulțumim mult pentru completări!

tomaciprian
Cunoscător
Eu l-am activat pe 4 aprilie și îl am activ până pe 28 mai.

Daniel_23
Junior
Eu am activat o pe 01.04 iar astazi nu o mai am valabila. Am abonament de 10€

Razvan
#StarMember
Când ai data de facturare? Și la mine a expirat la data facturării, dar nu mai țin minte exact când l-am activat.

Daniel_23
Junior
MihaelaC zicea că s a prelungit perioada până pe 31.05, asa știam si eu de când am activat o...dar acum nu imi mai arată bonusul

Anca07
#StarMember
Daniel, sper sa nu gresesc, dar din ce stiu eu bonusul poate fi activat o singura data pt fiecare nr Orange fie prepay sau abonament. Da, s-a prelungit campania, insa asta nu inseamna ca il poti activa de 2 ori bonusul. Cel putin eu asa stiu. Cei care stiu altceva, ma pot corecta. Multumesc.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Daniel nu îți mai apare în contul My Orange? Am atașat un screenshot cum apare la mine și sub opțiunea de bonus sunt niște întrebări și răspunsuri despre perioada de activare și durată. Modificarea a fost făcută pe durata activării, acum bonusul poate fi activat până pe 31 mai.

Daniel_23
Junior
La mine nu scrie perioada sub 50 GB...decat ca l am activat si atâta

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Și presupun că nici la consum nu îți mai apare, nu? Razvan a punctat bine, când ai data de facturare?

Vio73
#StarMember
Cred că e o lună plus prorata!

Daniel_23
Junior
Nu imi apare nici la consum. Data de facturare este pe 2 ale lunii

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Daniel în cazul tău opțiunea de bonus a expirat la finalul lunii aprilie, de aceea nu o mai vedeai pe 1 mai. Pentru că ai activat bonusul pe data de 1 aprilie (în prima zi în care a început luna de facturare) nu a fost cazul de prorată. Dacă, de exemplu activai bonusul pe 2 aprilie atunci ar fi fost activ o lună plus prorată, adică până pe 31 mai.