anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange a cumpărat Telekom?

Sodinca
Junior
A cumpărat Orange Telekom? Nu mai inteleg nimic..
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!
Da, tranzacția s-a finalizat din data de 30 septembrie, dar deocamdată Telekom Romania Comunication ( serviciile fixe) rămâne companie distinctă în cadrul Orange România.
Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/newsroom/comunicat/diverse-6/orange...

 

Probabil că în lunile următoare vor apărea și modificările în grilele de programe, care vor fi îmbunătățite. Cel puțin așa speră toată lumea!
Cei care dețin un pachet Magenta la Telekom rămân la Orange, iar cei care au doar servicii mobile ( telefonie mobilă) au rămas la Telekom Romania Mobile, companie separată de cea achiziționată de către Orange.

 

 

Update - Pe 28 martie 2022, operatorul de servicii fixe Orange Romania Communications a încheiat procesul de tranziție către brandul Orange pentru toate produsele și serviciile sale.

Compania Telekom Romania Communications s-a redenumit Orange Romania Communications.

Orange Romania Communications va continua să funcționeze separat, ca o subsidiară a Orange România.

 

Detalii aici:

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember

Salutare!
Da, tranzacția s-a finalizat din data de 30 septembrie, dar deocamdată Telekom Romania Comunication ( serviciile fixe) rămâne companie distinctă în cadrul Orange România.
Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/newsroom/comunicat/diverse-6/orange...

 

Probabil că în lunile următoare vor apărea și modificările în grilele de programe, care vor fi îmbunătățite. Cel puțin așa speră toată lumea!
Cei care dețin un pachet Magenta la Telekom rămân la Orange, iar cei care au doar servicii mobile ( telefonie mobilă) au rămas la Telekom Romania Mobile, companie separată de cea achiziționată de către Orange.

 

 

Update - Pe 28 martie 2022, operatorul de servicii fixe Orange Romania Communications a încheiat procesul de tranziție către brandul Orange pentru toate produsele și serviciile sale.

Compania Telekom Romania Communications s-a redenumit Orange Romania Communications.

Orange Romania Communications va continua să funcționeze separat, ca o subsidiară a Orange România.

 

Detalii aici:

Sodinca
Junior
Salut! Mulțumesc frumos !

Vio73
#StarMember
Cu plăcere!

delfinas
#StarMember
Sodinca, bun venit in Comunitate!!! Orange a cumparat partea de servicii fixe, care acum se numeste Telekom România Communications, iar partea de servicii mobile inca a ramas la Telekom, cu exceptia numerelor de telefonie mobila asociate contractelor de servicii fixe. DETALII: https://comunitate.orange.ro/questions/2786156-informatii-generale-despre-serviciile-si-produsele-telekom-romania-communications

Razvan
#StarMember
Bun venit! Telekom România Comunications a fost cumpărată de către Orange România SA. Momentan compania Telekom este subsidiară a Orange România SA, activitatea sa rămânând independentă, până la o fuziune integrală prin absorbție. În paralel cu integrarea companiei în structura Orange se desfășoară negocieri între Orange și Statul Român pentru realizarea noii companii, la care statul va avea o contribuție mai mică decât cea din prezent.

CrissAlina
Junior entuziast
Da asa am inteles ca a fost preluat de Oringe asta este un lucru bun dupa parerea mea dar ar trebui sa schimbe prin comune antenele, decodoarele...etc sunt fff vechi si cei de la Telekom nu prea ajungeau in sate, comune.

Vio73
#StarMember
Probabil că va dura ceva timp, dar se va face. Antenele nu trebuie schimbate, ci doar decodoarele. Din câte am înțeles, Orange tv satelit se va muta pe satelitul Hellas, la 39 grade E, de unde emite acum Telekom. Vom vedea ce va fi, dar probabil că până nu se face focul nu iese fum. Eu am avut privilegiul să mi se aducă fibra optică la casa mea din rural și am scăpat de tv satelit.

lopincaru
Junior
Da. Partial.