anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

verificare in lista de detalii convorbiri sms-urile

Stefan78
Începător

Cum pot verifica in lista de detalii convorbiri sms-urile?

1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Buna @Stefan78. In "Detalii convorbiri" poți vedea data și ora la care au fost trimise SMS-urile, dar nu și conținutul lor. Le poți vizualiza doar daca le mai ai salvate în telefon. 

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Miha_Z
#StarMember

Buna @Stefan78. In "Detalii convorbiri" poți vedea data și ora la care au fost trimise SMS-urile, dar nu și conținutul lor. Le poți vizualiza doar daca le mai ai salvate în telefon. 

Miha_Z
#StarMember

Cred că tine și de confidențialitatea clientului, fiindcă sunt multi titulari care au în cont mai multe numere ale membrilor familiei și din aplicația My Orange ar putea avea acces la ele. Una e doar sa vezi că s-a apelat sau s-a trimis un mesaj către un număr și altceva ar fi sa vezi toată conversația. ☺️

FLo1
#StarMember

@Stefan78: Bun venit în Comunitate. Ca în exemplul atașat, în lista cu detalii ale convorbirilor îți apar fie apeluri, traficul de date (net) sau SMS.

Screenshot_20230301-233438_My Orange.jpg

 Revino cu detalii dacă la tine apare altfel. Numai bine.

Pololică
#StarMember

Salutare!

Cum se factureaza: pe fiecare numar sau "la gramada"? Cum spun si colegii de forum, sms-urile ("mesajele text") se vad in aceeasi detaliere cu consumul de minute si internet (date). Daca ai mai multe numere facturate individual, fiecare factura va avea detaliere proprie, dar, daca factura este una singura (am vazut ca se emite o singura factura ("consolidata") pentru toate abonamentele, detalierea se va vedea doar de pe numarul principal).

Totusi, daca te intereseaza continutul, acest lucru este, teoretic, imposibil, intrucat operatorii nu au obligatia (chiar opusul) sa pastreze si continutul, ci doar ora si data taxarii (din motive de GDPR). Tehnic, s-ar putea sa fie programe care sa intercepteze mesajele, dar operatorii nu stiu sa aiba voie (sau acces) la ele. Tine mai mult de SRI/SIE si, evident, sunt folosite doar cu autorizare speciala (nu te increde prea tare in filme, sunt doar informatii de suprafata).