anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

servicii suprataxa tB7458BILET

Flo62
Junior

Buna ziua, in detalierea facturiii am gasit si nr tB7458BILET, ma puteti lumina, sa aflu ce inseamna, Va multumesc

11 Răspunsuri 11

FLo1
#StarMember

@Flo62: Bun venit în Comunitate. Ar putea fi achiziția unui bilet de transport (de exemplu) cu plata prin SMS. Poți compara atât ca tarif cât și interval orar când a fost înregistrat costul, comparativ cu momentul utilizării telefonului. O verificare în acest sens ar clarifica situația/probabilitatea.

Pololică
#StarMember

Ce zici, este ce trebuie?

https://www.stbsa.ro/sms_new

 

RafaHelper
#StarMember

Salut @Flo62

Cel mai probabil este plata pentru un bilet indiferent de serviciu, poate fi transport, de acces la un eveniment, la o instituție de cultura sau bilet pentru un concert. Desigur poate fi si un serviciu de tip scam(care fura bani).

Ne poi da mai multe detalii, din ce oraș ești sa verific cum se face tarifarea in mijlocul de transport sau daca iți aduci aminte sa fi cumpărat un bilet de access prin sms?
Iți apare si numărul la care ai trimis? Poti verifica si la mesaje in telefon daca ai trimis acest SMS in cazul in care mențiunea apare pe numărul tau de abonat.

Te așteptam cu noi vesti in comunitate!

delfinas
#StarMember

Ce suma e?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Dupa cum ziceau si colegii mai sus, [TB] este cel mai probabil "Transport Bucuresti",  [7458] este numarul la care se trimite mesajul, si [BILET] reprezinta ceea ce s-a cumparat.

Daca avem si un cost al acelei tranzactii (ar trebui sa fie 0,62 Euro + TVA pentru bilet si 0,05 Euro + TVA pentru SMS), putem sa concluzionam ca e vorba de un bilet de autobuz/troleibuz cu plata pe factura Orange.

Sper ca s-a clarificat acum. 😄

Client Orange

Ar fi bine sa fie 0.05, dar cred că e vreo 0.50 euro + TVA. 😉

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Da, si mie mi s-a parut cam putin. Daar.....asa scrie pe site la STB... :))

arsradu_0-1697131878195.png

Banuiesc ca informatia e neactualizata...? Cu siguranta 0.5 suna mai aproape de adevar, fata de 0.05.  🙂 Dar daca ei asa au zis, am preluat informatia asa cum e. :))

Edit: scuze, asa e. Am citit rapid, si n-am citit tot. Greseala mea. 😄 Imi cer scuze.

Costul biletului este 0,62 Euro + TVA si costul SMS-ului este 0,05 Euro + TVA. O sa modific si mai sus.

Multumesc frumos, delfinas, pentru remarca!

Client Orange

Cu plăcere, mi-aș fi dorit să fie doar 5 centi biletul! 🙂

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

😄 Inca o data, imi cer scuze. Si multumesc mult. 🙂 Am citit pe repede inainte...si am citit gresit.

Dar da, ar fi fost minunat daca era doar 5 centi biletul. :))

Client Orange

Nu trebuie să-ți ceri scuze, să sperăm că ai degetele aurite și să fie 5 cenți biletul! 🙂

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Aurite, nu. Aiurite, da! :))

Client Orange