anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Probleme la factură Orange Love!

geanimorandi1
Junior entuziast
Am şi eu o problemă...mi-am achizitionat noul abonament Orange Love (Home 500 şi TV Explore), înainte avand TV Global şi Home 1000 (îmi expiră astazi abonamentul precedent)...şi m-am trezit că factura mea este de 364 lei!!! De ce?
Nu m-a sunat nimeni pentru a le înmâna wi-fi-ul şi cardul acela. Ce fac?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Eu știu că nu se percepe taxă de instalare. Eu la RDS am plătit, dar la Orange, nu.

Vizualizare soluţie în postul original

29 Răspunsuri 29

geanimorandi1
Junior entuziast
Cică, domne, este vorba despre taxa de servicii fixe! Serios? Dacă taxa aceasta este de a scoate router-ul vechi şi al pune pe cel nou, cu acelaşi cablu de fibra (din abonamentul vechi) şi la aceeasi adresa, asta cum se poate numi? ...vă las pe voi să daţi răspunsul...

geanimorandi1
Junior entuziast
De ce nu pot vorbi cu Django ? Dau click...şi nimic?

Vio73
#StarMember
Eu știu că nu se percepe taxă de instalare. Eu la RDS am plătit, dar la Orange, nu.

geanimorandi1
Junior entuziast
Ce fac cu abonamentul vechi...că văd că încă este la adresa mea? Se anuleaza direct? Sau mă pune să-l plătesc şi pe el, din nou? Cum fac cu router-ul vechi şi card-ul vechi? Mi s-a spus că o să mă sune pentru a-l duce la un Orange Shop...şi sunat am fost (deja o lună şi ceva...)

geanimorandi1
Junior entuziast
De asta spun, Vio73, eu ce să înţeleg? Cât să mai aştept răspunsul...că imediat mă pot trezi cu internetul şi cablul blocat pentru că nu mi-am achitat factura?

delfinas
#StarMember
Pai toate taxele par pe zero, care alte taxe? Routerul cel nou il cumperi (pt 364 de lei) sau e doar in custodie?

geanimorandi1
Junior entuziast
delfinas: am aflat că factura este cea reala, precum urmeaza: taxa servicii fixe, adica 248 lei + ultima factura din abonamentul vechi + abonamentul actual. În plus, am aflat că voi plăti în luna următoare şi plata pentru abonamentul vechi... Cică, taxa următoare se plateşte când se instaleaza din nou serviciile tv şi fibră. Router-ul şi card-ul trebuie să îl duc la un Orange Shop.

delfinas
#StarMember
Nu vine cineva sa-ti instaleze noul router si sa-l preia pe cel vechi? Eu as merge la un magazin Orange, dar ca sa aflu daca imi ofera aceeasi explicatie.

geanimorandi1
Junior entuziast
Aşa era firesc, însă...doar pe foaie, căci am vrut să îl înmânez celui care mi-a instalat noul pachet (chipurile, instalat, daca instalare se numeste doar să scoţi cablul şi să îl introduci în router-ul nou), dar, nu, el mi-a zis că o să fiu sunat (a trecut mai bine de o lună). În fine... Nu prea îşi dau interesul, fără supărare!

geanimorandi1
Junior entuziast
Şi nu înţeleg totuşi ceva...din moment ce ţi-ai făcut un nou abonament, clar, cel vechi trebuie să fie anulat. Dar nu, cică, trebuie să dai un preaviz pentru a îţi închide abonamentul vechi. Şi culmea, deşi abonamentul cel vechi nu mai este activ, eu, da, eu trebuie să plătesc factura pentru că...degeaba, aşa, de pomană!

delfinas
#StarMember
Adica ei considera ca tu ai doua abonamente Orange Love simultan, la aceeasi adresa?

geanimorandi1
Junior entuziast
Exact! Nu e o prostie? Se poate verifica că eu folosesc doar Fibra 500 şi, respectiv TV Explore...şi nu Fibra 1000 respectiv TV Global!

geanimorandi1
Junior entuziast
Gata! S-a verificat şi am avut de plătit doar 69 lei! S-a rezolvat! Factura plătită! Caz închis! Vă mulţumesc pentru răspunsuri. Se poate închide!

delfinas
#StarMember
Felicitări, bine că s-a rezolvat!!!

Vio73
#StarMember
Mă bucur că ai reușit! Felicitări!