anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Rate pe factura pentru telefoane pe care nu le-am cumparat

Adina88
Începător

Buna ziua.Vi s a intamplat sa gasiti pe factura de platit rate pentru telefoane pe care nu le.ati cumparat?

6 Răspunsuri 6

Pololică
#StarMember

Bună!

Nu, niciodată fără știința mea (și au fost două în rate și unul la portarea în Orange). 

Și nici servicii pe care sa nu le fi contractat. 

Aruncă un ochi în My Orange și vezi dacă îți apare un contract nou sau ai perioada minimă contractuală prelungită. Să nu ai surprize. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu, nu am întâmpinat așa ceva. Uită-te bine prin My Orange și dacă observi vreun contract sau abonament de care nu știi, fă-le imediat sesizare scrisă din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Baftă!

Razvan
#StarMember

Bună tuturor! Până in prezent, nu mi s-a întâmplat să mi se activeze un abonament nou sau plata unui telefon în rate fără știința mea. Din ce imi aduc aminte, prin 2020, am fost printre "norocoșii" cărora li s-a activat Netflix fără acordul meu, optiune care a fost apoi anulată de către ORO. Verifică data achiziției din My Orange și contactează Orange, solicitând informații despre tranzacție, de preferat in scris, ca să ai o dovadă, ca să meri mai departe. 

DanielaH
Moderator

Adina, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Buna ziua.Da,am trimis un email si am facut o sesizare telefonica,dar niciun raspuns.

Dacă ai făcut o sesizare, înseamnă că situația ta este în atenția colegilor noștri care vor face toate verificările necesare în vederea soluționării. Îți recomandăm să aștepți răspunsul lor și te așteptăm cu vești bune aici să ne spui cum s-a rezolvat.