anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa platesc separat facturile pentru fiecare numar in parte?

User345
Junior

Am mai mute abonamente pe numele meu, iar atunci cand trebuie sa le platesc efectuez plata la comun pentru toate.

As dori sa stiu daca as putea sa platesc separat facturile pentru fiecare numar in parte.

1 Soluţie acceptată‚

Daca toate numerele sunt pe numele tău și-l plătești doar pe cel pe care îl folosești tu personal, ți se închide și abonamentul tău, pentru neplată. Daca sunt abonamente separate, pe conturi diferite, atunci poți plăti doar abonamentul personal și restul să se descurce.

Daca sunt toate pe numele/contul tău, cesionează-le pe celelalte posesorilor de drept, să și-l plătească fiecare. Dacă refuză, le închizi abonamentele și la revedere!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți plăti, dar dacă sunt pe același nume, cu ce te ajută? Oricum, facturile sunt emise pentru fiecare număr în parte.

Dacă plătești doar pentru unele dintre numere, riști să ți se suspende tot contul.

Baftă!

Sunt mai multe persoane care folosesc numerele respective si pana acum mi s-a întâmplat sa vina la mine sa platesc si ajung sa plătesc eu tot. As vrea sa imi platesc doar numarul meu ca sa nu se suspende si restul sa se descurce

Atunci închizi acele numere sau le cesionezi persoanelor respective la un Orange Shop. Te duci cu ele și le treci pe numele lor. Știi zicala aia cu facerea de bine? Atenție mare!

Daca toate numerele sunt pe numele tău și-l plătești doar pe cel pe care îl folosești tu personal, ți se închide și abonamentul tău, pentru neplată. Daca sunt abonamente separate, pe conturi diferite, atunci poți plăti doar abonamentul personal și restul să se descurce.

Daca sunt toate pe numele/contul tău, cesionează-le pe celelalte posesorilor de drept, să și-l plătească fiecare. Dacă refuză, le închizi abonamentele și la revedere!

@User345: în momentul în care nu vor plăti, le treci pe prepay și astfel vor avea o șansă ca să nu piardă numărul. Ulterior, decizia le aparține. Plata însă tot în grija ta va rămâne cât le ai pe numele tău.