anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare de la Orange la Yoxo

Ant5
Începător

Buna ziua !

Am facut astazi o portare de la Orange la Yoxo. Abonamentul meu la Orange era pana in martie 2024.

Voi avea ceva de plata ?

Cei de la Yoxo spun ca nu ar trebui sa existe nici o taxa suplimentara pentru aceasta portare. 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Din Orange in Orange, nu se pune problema de portare, ci doar migrare.

Vei avea ceva de platit? Eu zic ca da. Atata timp cat pleci in timpul perioadei minime contractuale, vei avea de achitat despagubiri. Indiferent ca treci pe Prepay sau pe Yoxo, contractul este reziliat. Deci da, eu zic ca vei avea de platit despagubiri, in caz ca ai avut reduceri pe perioada abonamentului, pentru lunile in care ai fost abonat.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Din Orange in Orange, nu se pune problema de portare, ci doar migrare.

Vei avea ceva de platit? Eu zic ca da. Atata timp cat pleci in timpul perioadei minime contractuale, vei avea de achitat despagubiri. Indiferent ca treci pe Prepay sau pe Yoxo, contractul este reziliat. Deci da, eu zic ca vei avea de platit despagubiri, in caz ca ai avut reduceri pe perioada abonamentului, pentru lunile in care ai fost abonat.

Client Orange

Pololică
#StarMember

Salut!

Vei avea de plata reducerile si bonusurile primite (inclusiv la telefon, daca ai cumparat). Nu stim ce suma sa avansam deoarece nu stim ce reduceri ai avut si este imposibil de estimat.