anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plata făcură de doua ori

Razvanciubotari
Începător

3309D904-10C5-4007-A04D-7653956A5DB6.jpeg

Salut din greșeală am plătit factura de doua ori .Cum se procedează ?! 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu se întâmplă nimic. Eu de fiecare dată las plata și pentru factura viitoare.

Dacă nu vrei să lași banii pentru factura viitoare, poți cere restituirea lor și vei primi banii în cont. Dar poate să dureze ceva vreme și se va apropia factura viitoare. În concluzie, eu îți recomand să-i lași în avans pentru următoarea factură.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

FLo1
#StarMember

@Razvanciubotari: Bun venit în Comunitate. Dacă suma nu este enormă, îți recomand să aștepți următoarea factură, iar ceea ce ai plătit a doua oară la factura curentă va reprezenta o plată în avans pentru factura următoare. Este cel mai simplu și fără complicații. Numai bine.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu se întâmplă nimic. Eu de fiecare dată las plata și pentru factura viitoare.

Dacă nu vrei să lași banii pentru factura viitoare, poți cere restituirea lor și vei primi banii în cont. Dar poate să dureze ceva vreme și se va apropia factura viitoare. În concluzie, eu îți recomand să-i lași în avans pentru următoarea factură.

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salut!

Daca suma platita nu te deranjeaza (adica nu ai nevoie, in mod express de bani inapoi), ii poti lasa ca avans pentru urmatoarea factura (o sa fie o mica diferenta din cauza cursului valutar, dar, in cel mai rau caz, va fi o foarte mica diferenta la urmatoarea factura).

teacher_
#StarMember

Stai liniștit, pe un abonament de date pe care îl avem la țară am platit luna trecută factura de 3 (trei) ori, din pură lipsa de comunicare. O sa fim relaxați in următoarele 2 luni, ceea ce îți recomand și ție, pentru o luna. 😅