anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Plată contract in avans

Andy77
Junior entuziast

Bună seara.Eu mai am de plătit 3 luni din abonamentul de 24 luni plus 3 rate la telefon.Stie cineva daca pot să îmi achit in avans cele trei luni care au mai rămas din abonament?(nu ratele,că am înțeles că ratele se pot plati in avans). Mă interesează daca pot plati și ultimele 3 luni din abonament in avans(fără să mă pună să plătesc și vreo taxa sau altceva)? Mulțumesc.

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Andy,

As zice ca nu. Problema nu e plata facturilor (lucru care se poate face inclusiv din aplicatia My Orange). Problema este inchiderea abonamentului mai devreme de cele 24 de luni, pentru care e posibil sa ti se ceara sa platesti anumite taxe pentru reducerile de care ai beneficiat in cele 24 de luni (in caz ca au existat).

Pentru confirmare, iti sugerez un apel la 300, sau chat-ul Djingo (de pe PC/laptop).

Dar, la o prima vedere, as zice ca, daca ideea e sa inchizi abonamentul mai devreme de perioada minima contractuala, metoda asta nu te va scuti de plata anumitor despagubiri. Adica, la fel de bine (si poate chiar mai bine) poti sa pastrezi banii pe care voiai sa-i dai pentru plata facturilor in avans si sa platesti eventualele taxe. Pentru ca n-are niciun rost sa platesti facturile in avans, si sa inchizi abonamentul in aceeasi zi.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Andy,

As zice ca nu. Problema nu e plata facturilor (lucru care se poate face inclusiv din aplicatia My Orange). Problema este inchiderea abonamentului mai devreme de cele 24 de luni, pentru care e posibil sa ti se ceara sa platesti anumite taxe pentru reducerile de care ai beneficiat in cele 24 de luni (in caz ca au existat).

Pentru confirmare, iti sugerez un apel la 300, sau chat-ul Djingo (de pe PC/laptop).

Dar, la o prima vedere, as zice ca, daca ideea e sa inchizi abonamentul mai devreme de perioada minima contractuala, metoda asta nu te va scuti de plata anumitor despagubiri. Adica, la fel de bine (si poate chiar mai bine) poti sa pastrezi banii pe care voiai sa-i dai pentru plata facturilor in avans si sa platesti eventualele taxe. Pentru ca n-are niciun rost sa platesti facturile in avans, si sa inchizi abonamentul in aceeasi zi.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu, nu se poate închide abonamentul în avans, chiar dacă faci plata anticipat. Eu am pățit așa la RDS și mi-au zis că mă pun să mai dau nu știu ce în plus, că mi-au dat nu știu ce reduceri.

Poți pune o întrebare, poate reușești să ajungi la un numitor comun cu ei!

Baftă!