anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange mi a cesionat creanta catre creditexpress

Vasile3
Junior

Buna seara

Orange mi a cesionat creanta catre creditexpress, niste recuperatori, pentru neplata a doua  facturi ca erau prea mari. Vreau sa reziliez contractul cu Orange.

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Din moment ce datoria ta catre Orange a fost cedata catre recuperatori, aproape sigur contractul a fost reziliat de drept. Vezi in contract, in sectiunea reziliere/incetare contract, ce stipuleaza. Din cate stiu, la 15 zile (dupa scadenta) se intrerup serviciile, apoi, daca in termen de 30 de zile nu se achita datoria, contractul se reziliaza. Practic, daca nu platesti doua facturi, contractul se inchide prin neplata.

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Pentru reziliere poți trimite o cerere din secțiunea Contact a paginii orange.ro:

https://comunitate.orange.ro/

Și de acolo, unde scrie Trimite-ne un mesaj, selectezi Orange România sau Orange Romania Communications, în funcție de serviciile pe care le ai.

Este cel mai bine, pentru a avea un număr de înregistrare. Restul, cu datoriile și ce ai mai spus, nu știu. Te vor suna și veți discuta, cel mai probabil!

Baftă!

Pololică
#StarMember

Din moment ce datoria ta catre Orange a fost cedata catre recuperatori, aproape sigur contractul a fost reziliat de drept. Vezi in contract, in sectiunea reziliere/incetare contract, ce stipuleaza. Din cate stiu, la 15 zile (dupa scadenta) se intrerup serviciile, apoi, daca in termen de 30 de zile nu se achita datoria, contractul se reziliaza. Practic, daca nu platesti doua facturi, contractul se inchide prin neplata.