anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot plati diferenta de 17 bani la factura cu cardul online

RiKy
Începător
am vrut sa imi platesc o factura la orange si am avut plata de 40.17 lei iar casierul a luat doar 40 de lei si acum pe factura aceea mai am de platit 17 bani dar nu ma lasa sa platesc cu cardul, apas pe plata online si apoi ma intoarce la pagina principala, aveti idee ce as putea face?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Ordin de plata, care poate fi comisionat de banca, depinde ce contract ai cu banca și dacă te lasa sa faci o asa plata "mare" :), numerar din nou, sau rămâne asa pana la factura viitoare, când se vor adăuga la total de plata.. ma îndoiesc ca iti va fi suspendat numărul pentru 17 bani..

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Ordin de plata, care poate fi comisionat de banca, depinde ce contract ai cu banca și dacă te lasa sa faci o asa plata "mare" :), numerar din nou, sau rămâne asa pana la factura viitoare, când se vor adăuga la total de plata.. ma îndoiesc ca iti va fi suspendat numărul pentru 17 bani..

teacher_
#StarMember
Salut! Pentru atâta lucru nu o sa se întrerupă abonamentul, stai liniștit, o sa ai in plus de plata luna viitoare 17 bani. Daca tot dorești să ai 0 la balanta, plătește 1 leu din aplicația my Orange, ramura Facturi, plătește o altă factură. sau la shop, și vei avea mai puțin luna viitoare.

RiKy
Începător
ok, multumesc mult, eram doar curios pt ca ar trebui sa primesc deja urmatoarea factura si de asta

teacher_
#StarMember
Stai liniștit, eu am avut și 5 lei odată diferența de plată și nu s-au întâmplat nimic. Ideea e sa fii de buna credință, și să nu ai restante mari, repetat.

FLo1
#StarMember
@RiKy: Bun venit în Comunitate. În situația prezentată, fără a-ți fi afectată relația contractuală cu Orange, ai alternativa de a aștepta următoarea factură pe care va fi inclusă și restanța de 17 bani, sau poți plăti în avans o sumă mai mare (3-4 lei) care îți va fi luată în considerare pe următoarea factură. Oricum ai alege nu este o problemă care să conducă la întreruperea abonamentului.

Neaplicabil
Dacă apar mici diferențe se calculează penalizare dar la suma aceasta nu ești penalizat nici cu un ban... acum mulți ani am uitat să achit factura și la 20 de euro am avut penalizare 0.5 euro 🙂

Claudia11
Junior entuziast
Este suma prea mică de aia nu te lasă!