anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificare Abonament fara acordul meu este posibil?

virgilpavel
Junior entuziast

Ieri 20.11.2022 am descoperit cu stupoare ca, Orange Romania a modificat doua abonamente pe numele meu fara o instintare prealabila pur si simplu au trimis facturile iar eu fara sa verific le-am si achitat

34 Răspunsuri 34

Razvan
#StarMember

Salutare! Este posibil acest lucru și ai fost notificat luna trecută. Înștiințarea s-a trimis pe facturile emise pe luna octombrie/noiembrie pentru o parte din clienți. Vezi, cum poți sa o dai la pace cu ei, dacă mai ai perioadă contractuală, altfel poti pleca în altă rețea, dacă nu te mulțumește scumpirea abonmanetului sau vezi ce mai poti prinde in magazinul online de black friday.

 

Mai multe detalii vezi la https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/ghid-cum-sa-scapi-de-majorarea-abonamentelor/m-p/...

nu am de gand sa accept scumpirea abonamentelor 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

In cazul asta, iti recomand sa iei legatura cu un consultant la 300 /0374 300 300 sau pe chat-ul Djingo, si vezi poate ajungeti la un acord.

Client Orange

am luat legatura si am inchis abonamentele plus orange money card de debit si credit

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ok. Orange Money e institutie separata. Nu stiu daca avea rost miscarea asta, daaar tu stii mai bine. Oricum, trecerea la prepay mi se pare o alegere buna. 🙂

Client Orange

crede-ma ca este cea mai buna solutie stii cat de greu aduci banii la tine? (orange Money) si sa mai si folosesti card de credit la o institutie financiara din el fac bancile bani

Lrnd
Junior entuziast

Ati reușit să închideți abonamentele fără să mai plătiți taxe ?

virgilpavel
Junior entuziast

inca nu stiu o sa vedem 

 
Prin urmare , cu data de 19 dec sa-mi tranforme ambele abonamente in cartela pre pay.
Pt unul dintre abonamente eram inca sub contract adica pana oct 2023 si aveam pe acel contract si un terminal care era achizitionat pt fiul meu.Intrebarea urmatoare este voi fi obligat datorita faptului ca am renuntat la abonamentul care era inca in perioada contractuala sa platesc si despagubire pt terminalul care se afla sub contract? Precizez terminalul nu a fost achizitionat in rate.

Din moment ce ai refuzat marirea (modificarea abonamentului) din initiativa Orange, nu vei mai avea de plata nimic altceva decat factura cu consumurile (ce ai folosit taxabil plus reincarcarea celor doua abonamente devenite prepay). Orange isi asuma reducerile oferite.

@virgilpavel: Bun venit în Comunitate. Dacă nu accepți, atunci e simplu: reziliezi contractul și alegi pentru păstrarea numărului fie portare la un abonament al unui alt operator care consideri tu, sau treci pe prepay. Abonamentul nu este obligatoriu, dar trebuie să fi decis pe ceea ce dorești.

virgilpavel
Junior entuziast

am inchis abonamentele le-am transformat in cartela pre pay si in acelasi timp am inchis contul orange maoney card de debit si credit

Cum sa fie posibil sa modifici un contract fara acordul si semnatura beneficiarului asa ceva mi se pare inadmisibil un abuz. Eu am patit acelasi lucru cu modificarea serviciilor si am facut sesizare nu am fost bagat in seama cand au primit instiintare de intantare proces m-au cautat de pe 50 de numere de telefon. Este un abuz.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

In ce sens le-a modificat? Daca te referi la maririle din ultima perioada, notificarea a fost trimisa pe factura. Daca te referi la alte modificari, te asteptam cu mai multe detalii.

Client Orange