anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

facturi rate lipsa

kowyko
Începător

Platesc lunar 180 LEI (abonament si rate) dar gasesc in cont facturi doar de 80 LEI (abonament). Unde gasesc facturile pentru telefonul in rate?

1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat

Eu am făcut comanda din contul de client, în ideea ca poate ai fost intr-un magazin, am menționat cum am făcut comanda și cum găsesc factura.. 

Da, titularul poate cere o copie a facturii.. ea trebuie sa existe. Teoretic, având datele în sistem, ar trebui sa poată fi trimisa și pe mail, dar, dacă nu, o vizita într-un magazin Orange, cu buletinul, ar trebui sa rezolve.. 

Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

delfinas
#StarMember

 

Kowyko, bun venit in Comunitate!!

"Rata se regăsește lunar pe factura de servicii în secțiunea sumar de plată. Valoarea ratei, situația centralizată a plăților, precum și scadențarul lor se poate vedea în contul tău My Orange, dar poți afla aceste informații și în Orange shop sau la departamanentul Relații cu Clienții."

DETALII: https://www.orange.ro/help/unde-pot-vedea-situatia-ratelor-mele-13788

Vio73
#StarMember

Salutare!

Le poți vedea în aplicația My Orange, la facturi, apoi setări factură și sus ai rate.

Baftă!

Jay
Campion certificat

Salut!

Pentru rate nu au cum sa-ti emită factura deoarece ar însemna să factureze acelasi lucru de 2 ori.. Ratele doar le poti vedea în contul My Orange, insa factura a fost emisă când ai achizitionat telefonul pe care nu l-ai plătit. Acea factura o achiti tu acum în rate.. insa pe factura de servicii pe care o primești scrie in partea de sus cat este factura si faptul ca ai si rate in suma de x lei...

Daca nu ai factura pentru telefon, o gasesti în contul de client.. nu stiu cum ai făcut achiziția, la mine a fost online și factura este in magazin online-comenzile mele..

Jay_0-1672977221977.png

Jay_0-1672978593002.png

 

kowyko
Începător

Multumesc, raspunsul acesta poate ajuta pe altcineva. La mine este un semn mare de exclamare si spune "Mu exista comenzi" si atat. Tot online am facut si eu, dar fara sa comand eu. M-au sunat, m-au intrebat daca vreau, am zis da si a venit colet, frumos ambalat, dar fara factura, nici inauntru nici lipita afara. Cred ca singura solutie este sa merg la magazin fizic si sa obtin o copie, ceva, cumva.

Jay
Campion certificat

Eu am făcut comanda din contul de client, în ideea ca poate ai fost intr-un magazin, am menționat cum am făcut comanda și cum găsesc factura.. 

Da, titularul poate cere o copie a facturii.. ea trebuie sa existe. Teoretic, având datele în sistem, ar trebui sa poată fi trimisa și pe mail, dar, dacă nu, o vizita într-un magazin Orange, cu buletinul, ar trebui sa rezolve.. 

Succes!