anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Dacă vreau să-mi prelungesc contractul si să-mi achiziționez alt telefon, il mai plătesc si pe cel vechi?

SELIMAN_GEORGIA
Începător
Dacă vreau să-mi prelungesc contractul Orange si să-mi achiziționez alt telefon, il mai plătesc si pe cel vechi? (mai am 6 luni pana la expirarea contractului)
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit în Comunitate, Georgiana!!! Normal că trebuie întâi să l plătești pe cel deja achiziționat! Cum sa nu-l plătești? Orange nu e societate caritabilă! Abia după aceea, în funcție de istoricul tău, poți cumpăra altul. Încearcă o simulare in MyOrange și vezi dacă te lasă sa cumperi un alt telefon și dacă da, vezi la ce preț îl poți lua, dacă îți convine. In rate in nici un caz acum! DETALII: https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

delfinas
#StarMember
Bun venit în Comunitate, Georgiana!!! Normal că trebuie întâi să l plătești pe cel deja achiziționat! Cum sa nu-l plătești? Orange nu e societate caritabilă! Abia după aceea, în funcție de istoricul tău, poți cumpăra altul. Încearcă o simulare in MyOrange și vezi dacă te lasă sa cumperi un alt telefon și dacă da, vezi la ce preț îl poți lua, dacă îți convine. In rate in nici un caz acum! DETALII: https://www.orange.ro/servicii/plata-in-rate-pe-factura/

Vio73
#StarMember
Bună! Depinde la ce te referi! Dacă te referi că ai luat un alt telefon în rate și mai ai la cel vechi de plată încă 6 luni, da, e normal să plătești. Dacă ai făcut un alt abonament, îl plătești pe cel nou, rezultat în urma ultimului contract, evident. Succes!

mihai_13
Maestru
Aplici -faci simulari in magazinul online - normal ca platesti telefonul cel vechi pana iti expira ratele - dar este posibil cand aplici pentru o prelungire de contact pe 24 luni( obligatoriu 24 luni) si un telefon nou in rate sa ti-se perceapa un avans mai mare si o rata mai mica la noul telefon dorit eu zic sa mai "rabzi" pana in decembrie cand esti in preajma expirarii celor 6 luni pe care le mai ai , atunci vei putea sa obtii o rata si un avans mai avantajos pentru tine ...