anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot transfera soldul negativ de pe un cont pe alt cont Orange?

adis
Junior entuziast

Buna ziua! Am renuntat la abonamentul Orange, iar ultima factura a venit cu valoare negativa, Cum pot transfera soldul la alt cont Orange pe care il detin in alta locatie ? Care este procedura? Va multumesc! 

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut!

Poți face transferul în contul unui alt abonat. Trebuie doar să completezi un formular și să-l trimiți la plati@orange.ro sau îl poți lasă într-un magazin Orange.

Uite aici toate detaliile.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Nu cred ca se poate ceea ce vrei tu. 🙂 Nu mi-e foarte clar cum primesti acei bani, dar cu siguranta nu poti sa alegi cui sa-i trimiti.

Recomand un apel la 300/0374 300 300 din orice retea, si vezi ce solutii iti ofera. Daca esti client Orange Romania (nu Communications), ai la dispozitie si chat-ul Djingo. In cazul asta, ca sa intri in legatura cu un consultant (uman), trebuie sa scrii (in timpul orelor de program), "transfer operator".

Mult succes! Sa ne spui daca ai rezolvat.

Client Orange

FLo1
#StarMember

@adis: Pentru oricare dintre variante este necesară contactarea Orange, printr-una din variantele de aici. Ideea este că se poate. Atât timp cât furnizorul cu care întrerupi o relație contractuală are un debit față de tine, el este obligat de stingerea acestei creanțe printr-una din variantele agreate de comun acord: în principiu, fie transferul în contul unui alt număr (probabil tot abonament ORO), fie un cont IBAN personal. Succes.

Miha_Z
#StarMember

Nu cred că merge transferul spre alt cont Orange. Dar poți merge cu factura cu soldul negativ într-un magazin Orange Shop și acolo îți vei primi banii. 

DanielaH
Moderator

Salut!

Poți face transferul în contul unui alt abonat. Trebuie doar să completezi un formular și să-l trimiți la plati@orange.ro sau îl poți lasă într-un magazin Orange.

Uite aici toate detaliile.

adis
Junior entuziast

Multumesc.Asa am facut.Am rezolvat intr-un magazin. On-line, nu a functionat.

Mulțumim pentru confirmare! Mă bucur că ai rezolvat.

Te mai așteptăm.

FLo1
#StarMember

@adis: Online nu primeai creditul .... LIVE (în direct). Puțin timp de respiro.... pentru că tranzacțiile bancare se procesează în calupuri orare, nu la fiecare când vine și cere i se și face transferul bancar. Dar în ziua respectivă se rezolva.

Dar cum menționam anterior, se poate oriunde dacă îi contactezi. A fost ok și în Shop. Te așteptăm și cu alte contribuții în Comunitate.

adis
Junior entuziast

Era vorba de trimis formularul, nu de primit credit.

adis
Junior entuziast

Am completat formular, am fost in magazin Orange si l-am lasat de vreo cateva zile, au zis ca l-au transmis dar inca nu stiu nimic . Nu am nici o confirmare ca a ajuns unde trebuie.