anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum plătesc factura online? Unde o găsesc?

Botezat_Mihaela
Începător
Am încheiat contractul cu abonamentul încă din octombrie, mi-a venit mesaj astăzi că trebuie să achit factura pentru septembrie, vreau să o achit online, dar nu o găsesc, cum fac?”
1 Soluţie acceptată‚

Florin_D
Cunoscător certificat
@Botezat Mihaela, in primul rând trebuie sa-ți activezi contul MyOrange pe mobil, tableta sau PC (https://www.orange.ro/myaccount/). Ulterior activării contului poti plăti propria factura în secțiunea Facturi. Eu îmi plătesc facturile, nu doar cea de la orange, online pentru ca este mult mai comod, nu mai pierd timpul pe drumuri pe la toți furnizorii de utilități.

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Razvan
#StarMember
O poți achita utilizând codul de client din aplicația My Orange sau poți aștepta pana mâine când o sa ai disponibila în cont factura Orange.

teacher_
#StarMember
Intra in aplicația My Orange, la secțiunea facturi. Acolo completezi Nr de telefon și apeși pe butonul Vreau sa aflu suma de plată (in cazul in care nu o stii). Daca o știi, scrii direct suma)... Îți atașez screen shot. @Razvan, de unde știi că mâine va avea factura in cont? Nu e aceeași dată pentru toți abonații..!

Jay
Campion certificat
Aplicația My Orange - facturi, sau Desktop - My Orange - consum si facturi La ambele ar trebui sa-ti apara facturile neachitate din ultimile ~ 6 luni.. dacă faci scroll spre partea de jos a paginii..

Neaplicabil
Chiar până la 24 de luni .

Razvan
#StarMember
@teacher, nu este aceeași dată pentru toți, factura în contul Orange este disponibilă a doua zi după emiterea facturii. În ziua în care se emite, îți apare o eroare și nu poate fi vizualizată. Sunt mai multe zile de facturare, diferite, ca să nu încarce sistemul.

Jay
Campion certificat
@Noah asa este, poate vedea facturile pe ultimii 2 ani, insa, pentru asta nu este suficient sa faca scroll, trebuie sa mute pagina si, in cazul de fata, este abonat de aproximativ 2 luni, deci nu are cum..

Florin_D
Cunoscător certificat
@Botezat Mihaela, in primul rând trebuie sa-ți activezi contul MyOrange pe mobil, tableta sau PC (https://www.orange.ro/myaccount/). Ulterior activării contului poti plăti propria factura în secțiunea Facturi. Eu îmi plătesc facturile, nu doar cea de la orange, online pentru ca este mult mai comod, nu mai pierd timpul pe drumuri pe la toți furnizorii de utilități.

Ascary
Campion certificat
Mihaela, poti deschide un cont Orange Money. Nu te costa nimic. Suma facturile Orange iti vin in aplicatie si le platesti de acolo cu un click. Plus ca primesti inapoi pe card 10% din valoarea facturii. Daca esti interesata sa ne scrii si te ajutam cu sfaturi despre cum sa-ti instalezi aplicatia O.M.

Vio73
#StarMember
Din My Orange, secțiunea ,,plată facturi", cu cardul. Este elegant, simplu și rapid. Eu plătesc așa de vreo 13-14 ani. Succes!

DanielaH
Moderator
@Botezat Mihaela, ai descărcat aplicația My Orange? Ai identificat factura? Întoarce-te, te rog, în Comunitate și spune-ne cum ai procedat. Mulțumim!

Petronel
Junior
Intri in aplicația My Orange unde alegi facturi si de acolo iti arata pașii pe care trebuie sa ii faci.

Eduard_Iliescu_
Junior entuziast
Ai încheiat contractul cu Orange și ar trebui să nu-ți mai vină nicio factură altfel ți-au pregătit altul nou pentru că nu l-ai oprit.

Ascary
Campion certificat
In caz ca nu mai sunt restante nu mai vine nici o factura odata cu incetarea contractului cu Orange.