anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum aflu un număr de telefon după cod abonat ?

Gore
Începător
Am niste lucruri ale cuiva printre care o chitanță de plata a abonamentului . Trebuie sa gasesc urgent persoana.
1 Soluţie acceptată‚

Nu poți afla un număr de telefon după codul de abonat deoarece nu îți dă nimeni informația această decât dacă e abonamentul pe numele tau. Mai mult, pe un cod de abonat pot exista mai multe numere de telefon.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Salut! Pe chitanța de plata nu apare și numărul de telefon? Stiu ca, la plata cu numerar iti cere numarul de telefon pentru care achiti și, asa îmi amintesc, ca aparea si numarul pe chitanța.. N-am mai plătit de vreo 2 ani cu numerar, poate s-a schimbat ceva intre timp.. Din ce stiu, n-ai cum sa afli numarul de telefon, plecand de la codul de abonat, doar invers.. adica, poti afla codul de abonat, apeland dupa numarul de telefon, al carui cod te intereseaza, la *100#.. Si nici nu ti-l va da Orange, pentru ca ar incalca GDPR..

teacher_
#StarMember
Eu plătesc cu chitanță lunar, și pe chitanța mea apare numărul de telefon langa codul de abonat , este chiar imediat langa, și chiar numele meu (al persoanei care deține abonamentul).Probabil este mai mult decât vrei sa ne spui, dar Orange nu va dezvălui numele persoanei niciodată din cauza normelor GDPR. Pentru că în magazinele Orange, daca vrei să plătești cu numărul de telefon sau codul de abonat, se cere să spui numele persoanei pe care este făcut abonamentul, iar daca nu se cunoaște, plata nu este făcută.

Gore
Începător
Da, am intrebat la o agentie , nu pot da numărul . NCSF .

Nu poți afla un număr de telefon după codul de abonat deoarece nu îți dă nimeni informația această decât dacă e abonamentul pe numele tau. Mai mult, pe un cod de abonat pot exista mai multe numere de telefon.