anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum achit rata separat de factura în aplicația My Orange?

Valymatey
Junior
De ce nu pot achita, separat, în aplicația My Orange și rata pentru telefon, nu doar factura?
1 Soluţie acceptată‚

ALKATRAZ83
Începător
Rata se achita împreună cu factura de servicii, având aceeași data de emitere și scadenta cu aceasta. Nu se poate achita doar rata fără factura, exista doar varianta sa achitați integral costul produsului luat în rate și nu o sa mai apară pe factura.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Jay
Campion certificat
Asta este sistemul lor.. Eu nu am avut rate, dar, am mai văzut topicuri, ca trebuie anunțat pentru a se scădea din rata, nu din factura de servicii, ca plata în avans... cand achiti factura.. Ar mai trebui lucrat la asta, simplificat.. sa nu mai fie nevoie de alte acțiuni ale celui care plătește..

delfinas
#StarMember
Eu nu mai am rate la ei de cativa ani, cand oricum mergeam sa platesc la Orange. Imi amintesc ca primeam sms cu suma de plata, separat pt abonament si pt rata. In contul din My Orange aparea doar pretul abonamentului. Inteleg ca nici acum nu au rezolvat pb asta... pacat!!! Poti plati toata suma prin MyOrange, dar sa-i anunti si pe ei, telefonic sau pe Chat. ca sa reglementeze sumele. S-a vb si aici despre asta: https://comunitate.orange.ro/questions/2631535-achita-direct-cont-my-orange-factura-ratele-telefon

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu plătesc din My Orange, iar dacă nu mi se iau și ratele ( am pățit de mai multe ori) sun la ei și le cer să facă ceva și să îmi apară și ratele plătite. Până acum am reușit de fiecare dată și chiar am primit asigurări că se va rezolva și această problemă, dar din păcate, nu s-a întâmplat. În concluzie, după ce faci plata, dacă vezi că nu s-a alocat suma pentru rate și ai sold cu minus la factură, sună la 300 sau intră prin Chat Djingo în legătură cu ei și cere acest lucru! Baftă!

mihai_13
Maestru
din transa de rate poti plati direct intr-un magazin "mama" orange ( din pacate nu poti plati defalcat online) - poti platii cate rate vrei care se vor scade din sold .

teacher_
#StarMember
Salut! Și eu am avut rate Orange, dar nu am avut niciodată o problema cu achitarea lor în My Orange. Îmi apărea suma x, formata din factura+rata.

ALKATRAZ83
Începător
Rata se achita împreună cu factura de servicii, având aceeași data de emitere și scadenta cu aceasta. Nu se poate achita doar rata fără factura, exista doar varianta sa achitați integral costul produsului luat în rate și nu o sa mai apară pe factura.