anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cat Platesc prima luna la abonament nou?

andreii_Tib
Începător
salut, vreau sa mi cumpar la abonament un iPhone 12. dupa ce scanez CI acolo imi spune cat costa produsele fara rate si asa..iar mai joc spune "pe factura de servicii 74 lei" iar mai jos "total de plata acum 2735 lei"..cat platesc ca nu inteleg? 74 de lei sau toata suma adica 2735 lei?
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
2735 e probabil avansul (de achitat odata cu prima rata), iar ratele urmatoare sunt de 74 lei pe luna.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Trebuia să pui o poza, ca să ne dăm seama. Probabil suma mai mare, dacă îți iei și telefon, din care 74 de lei poate fi abonamentul pe lună. Cel puțin așa dedic eu! Pune o poza, ca să ne dăm seama ce și cum!

FLo1
#StarMember
@andreii Tib: Din cele descrise de tine, deduc că produsul luat în rate te costă în total 2735lei, dar vei plăti rate de 74lei, probabil timp de 24 luni. Dacă revii cu mai multe detalii s-ar putea detalia.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
2735 e probabil avansul (de achitat odata cu prima rata), iar ratele urmatoare sunt de 74 lei pe luna.
Client Orange

FLo1
#StarMember
Da Radu, am ”rumegat” exprimarea și fiind vorba de IPhone ”total de plata acum 2735 lei” e mai degrabă ceea ce trebuie plătit la achiziție. Însă exprimarea "pe factura de servicii 74 lei" mă face să cred că nu e vorba de rate ci de ”valoare abonament”. întrucât costul achiziției pare să fie ”fără rate”. Dacă o rată de telefon ar fi ascunsă sub denumirea de ”servicii”, atunci nu e ”fair” din partea Orange.