anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Bani retrași de 2 ori pe aceeași factură

Jam1994
Junior

Bună ziua, astăzi plătind factura online mi s-a retras suna de două ori…cum procedez?

Având  in vedere ca la orange nu se poate vorbi cu nimeni in Weekend bănuiesc ca trebuie să aștept ziua de luni?

1 Soluţie acceptată‚

Da, am luat legătura și se rezolva destul de rapid, un mail la infoclienti@orange.com cu datele facturi și dovezile plăților și cam atât .

imediat ce orange poate verifica soldul in banca lor mi se vor vira bani înapoi.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Din pacate, daca vrei un raspuns oficial, da, va trebui sa astepti pana luni. Cu toate astea, daca suma este pe cont, poti pur si simplu sa o lasi acolo pentru urmatoarea factura. Se retrage doar cat e nevoie pentru factura curenta, restul ramane pe cont.

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ba da, se poate vorbi și azi până la ora 18. Suni la 300, apoi formezi 1-1-1-0, chiar dacă ți se va spune despre servicii fixe și alte chestii, iar la ultimul pas te va identifica Gia, cu ultimele 6 cifre din CNP.

Sigur, va dura până ți se vor returna banii în cont. Mai există și varianta să îi lași în cont pentru plata/ plățile următoare. 

Baftă!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Era ideal daca aveam informatia asta si pe pagina de Contact. 🙂

arsradu_0-1681049600092.png

Cu toate astea, conform paginii de aici, si presupunand ca e cat de cat actualizata, pare sa fie intr-adevar program si in weekend, intre orele 9:00-18:00.

arsradu_1-1681049691703.png

 

Client Orange

Da, 18, am greșit eu. Am corectat acum. Mulțumesc, Radu!

DanielaH
Moderator

@Jam1994, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Da, am luat legătura și se rezolva destul de rapid, un mail la infoclienti@orange.com cu datele facturi și dovezile plăților și cam atât .

imediat ce orange poate verifica soldul in banca lor mi se vor vira bani înapoi.