anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Aviz de plată pentru telefon in rate cu abonament

BogdanNg
Junior
Salut, am făcut o comandă la un telefon in rate cu abonament, iar la total de plată la curier scrie: 0lei, dar acum am descărcat factura si imi apare un aviz de plata, intrebarea este dacă trebuie plătit de mine acel aviz?sau este totalul de plată al celor 24 de rate al telefonului?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
"Avizul" este un document informativ, dar "factura" este un document cu execuție. Deci fără agitație inutilă până la prima factură. Succes cu noul telefon.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember
Salut! La curier nu trebuie să plătești nimic dacă ai ales plata in rate pe factura, vei avea de plătit prima rata odată cu prima factura a abonamentului. Vei avea detalii in pagina Facturi-> facturile mele, din aplicația My Orange

BogdanNg
Junior
Mulțumesc!

FLo1
#StarMember
"Avizul" este un document informativ, dar "factura" este un document cu execuție. Deci fără agitație inutilă până la prima factură. Succes cu noul telefon.

BogdanNg
Junior
Am înțeles! Mulțumesc!

FLo1
#StarMember
Cu drag. Te așteptăm în Comunitate cu un feedback privind achiziția și finalizarea procesului de primire (recepție) a telefonului, dar și cu primele impresi despre noua achiziție.