anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am abonament si vreau sa adaug un numar Prepay pe factura

anast
Junior
Buna ziua! Am contract cu numar Orange pe abonament si am adaugat un numar de telefon Orange Prepay si vreau ca plata sa se faca pe acelasi contract, este posibil?
1 Soluţie acceptată‚

mihai_13
Maestru
Reincarca automat in fiecare luna Poti programa pentru un numar PrePay o reincarcare automata care se va efectua in fiecare luna la data selectata de tine si care va fi inclusa pe factura numarului selectat.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

svetalex
Senior certificat
Salut! Nu am înțeles exact ce îți dorești? Să transformi în abonament numărul de telefon PrePay, sau să rămână PrePay și să faci reîncărcări care să apară pe factură?

anast
Junior
Sa ramana prepay si sa apara pe factura

svetalex
Senior certificat
trebuie să te autentifici în My Orange și să alegi opțiunea „reîncărcare PrePay”, urmează pașii și selectează plata să fie la următoarea factură. Am anexat o captură de ecran din versiunea desktop

mihai_13
Maestru
Reincarca automat in fiecare luna Poti programa pentru un numar PrePay o reincarcare automata care se va efectua in fiecare luna la data selectata de tine si care va fi inclusa pe factura numarului selectat.

Pololică
#StarMember
Daca te referi la reincarcarea cartelei prepaid din abonament, da, se poate prin reincarcare programata. Practic, lunar, numarul de abonament incarca numarul de cartela cu optiune sau credit (depinde ce alegi). Eu incarc lunar unui coleg doua numere si de mai bine de un an nu am probleme cu reincarcarile (nici eu, nici colegul)

anast
Junior
Am urmat pasii iar la finalizarea reincarcarii dupa ce am adaugat codul nu puteam finaliza deoarece scria ca am atins limita lunara de reincarcare, dar nu am primit niciun sms in care sa se confirme reincarcarea, ce inseamna?

Pololică
#StarMember
Din abonament se pot face 5 reîncărcări lunar. Nu garantez care este valoarea maxima a reincarcarilor. Eu am 3 abonamente în suma lunara totala de 20€ și reîncărcări de 11€. Sper sa nu am vreo surpriza întrucât colegul pleacă în Spania și am reincarcat soției lui cu 12€, urmează el, tot 12€ și tatălui sau cu 5€. De luna viitoare revin la 11€ (6€ colegul și 5€ tatăl sau).

anast
Junior
Da dar totusi mie nu imi apare ca s a reincarcat cartela Prepay

FLo1
#StarMember
@anast: rezolvarea este la Serviciul clienți. Apel la 300 sau pe chat Djingo, pentru ați modifica limita de "credit": ori ai avut deja prea multe încărcări ori valoarea cumulată depășește maximul admis. Se poate modifica solicitând la serviciul clienți. Succes.