anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Factura marita

Lorena_1
Junior
Buna ziua! Am facut contractul cu suma de 135 de lei si primele luni trebuia sa platesc mai putin. Am platit mai putin si acum este a doua factura cand mi a venit 170 de lei. Care ar fi cauza? Multumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Lorena_1
Junior
Am gasit raspunsul! Multumesc foarte mult de ajutor. Uitasem ca pe o perioada de 6 luni am facut abonament si pe alt numar si nu l am anulat. Acel abonament pana acum era gratuit si de acum incep sa platesc

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Miha_Z
#StarMember
Buna. E posibil sa fi facut cost suplimentar depasind fie Gb inclusi in abonament, fie minutele internationale. Poti verifica factura daca ai My Orange sau sa ceri mai multe lamuriri la relatii cu clientii.

Jay
Campion certificat
Buna! Informatiile astea le poti vedea in factura, sau, poti afla de la serviciul clienti, situatia, mai exacta, a contului tau. Noi, ca si clienti, nu putem sti.. ai in link variantele de contact.. https://www.orange.ro/contact/

Lorena_1
Junior
Mentionez ca nu am facut cost suplimentar

Jay
Campion certificat
Contractul este 135 lei, iar tu platesti 170 lei, preturile sunt ambele cu tva inclus.. Primele luni trebuia sa platesti mai putin de 135? Cate luni? Si, cate luni ai platit mai putin? Pe factura ce scrie? Poti pune o poza, fara date personale? Poate ne dam seama din factura..

FLo1
#StarMember
@Jay: "prima factura a platit mai putin, iar a doua factura a fost 170 lei, abonamentul fiind de 135 lei". Ce nu e clar? ‐---------------------- @Lorena_1: Neavand cost suplimentar, ai luat la reinnoirea abonamentului si telefon in rate? Ori o foto la factura ori o discutie cu Serv.clienti ar putea lamuri situatia. Deci apel, email sau chat ...cum preferi.

DanielaH
Moderator
Lorena, ai un singur număr sau mai multe? Mai ai și alte servicii facturate? E posibil să fi avut vreo restanță la o factură mai veche? Ne-ar ajuta mai multe detalii ca să te putem ajuta la rândul nostru.

Lorena_1
Junior
Am gasit raspunsul! Multumesc foarte mult de ajutor. Uitasem ca pe o perioada de 6 luni am facut abonament si pe alt numar si nu l am anulat. Acel abonament pana acum era gratuit si de acum incep sa platesc

DanielaH
Moderator
Ne bucurăm că s-a clarificat. O să marcăm noi răspunsul tău ca soluție.

Jay
Campion certificat
@Flo, incercam sa-mi fixez informatiile.. nefiind nicio virgula, fraza "si acum este a doua factura cand mi a venit 170 de lei" poate la fel de bine sa insemne ca sunt 2 facturi de 170, asa cum poate sa fie si cealalta varianta, prima factura mai mica si a doua 170.. Mie mi s-a parut normal sa intreb, sa fie clar, poate azi sunt mai blonda.. se intampla si la case mai mari.. Ca idee, faptul ca si eu i-am zis de poza dupa factura, n-ai observat..

FLo1
#StarMember
E bine ca s-a clarificat situatia. @Jay: Ehhhh, eu doar citisem "abonament nou la a doua factura". Simplu 🙂