anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Eroare plată factura din My Orange?

Razvan
#StarMember
De câteva zile, doresc să plătesc factura Orange, însă îmi da eroare, atât din aplicația My Orange, cât și din varianta Desktop. Înainte de a apela la 300, vroiam să mai întreb dacă se mai confruntă careva cu această situație.
9 Răspunsuri 9

DanielaH
Moderator
@Razvan, nu avem semnalat niciun incident în acest sens. Folosești varianta logat sau aceasta https://www.orange.ro/myaccount/invoice/payment/by-card/? Presupun că ai ultimul update disponibil al aplicatiei My Orange, așa e? 🙂

Razvan
#StarMember
Varianta logat, My Orange este ultima varianta. O sa plătesc din OM.

Vio73
#StarMember
Cred că e destul de ok și din OM, mai ales că primești și de acolo 20% în puncte, din valoarea facturii!

DanielaH
Moderator
@Razvan, colegii noștri au verificat situația ta și, fiind vorba de o problema punctuală care a implicat analizarea contului tău personal, ți-am răspuns în mesaj privat.

Didina22
Începător

Ai rezolvat ceva? Aceeasi problema o am și eu. Am atașat poza mai jos…

Salut!

Ai ultima versiune a aplicației instalată? Ai încercat li cu un alt card? Sau din versiunea desktop?

relikka
Începător

Eu nu mai reusesc de ani buni sa platesc factura din aplicatie, am renuntat si o platesc prin IB. Fara puncte, evident... Azi am vrut sa comand un telefon, ce sa vezi, nu pot nici pe asta sa il platesc online. Am incercat cu 2 carduri diferite, si de pe telefon, si de pe desktop. Nu merg platile online si pace.

Salut și bun venit în Comunitate!

Ce se întâmplă când vrei să faci plata din aplicație? Poți atașa o captură de ecran?

Ai ultima versiune a aplicației instalată?

Am ultima varianta, oricum problema nu e de la aplicatie pentru ca nici direct de pe site nu pot sa platesc. 
Am mai incercat acum sa platesc - se pare ca facturile mele le pot plati (am platit in avans 1 leu), dar la optiunea de plata a facturii unui prieten am primit eroare. 
La fel si cu plata telefonului, ieri.