anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

detalii convorbiri - ce inseamna "net" la numar apelat?

AV
Începător
buna ziua! pe desfasuratorul cu detalii convorbiri, ce inseamna mai exact "net" la numar apelat? apeluri pe whatsapp, messenger? si cum s-ar citi in minute durata acestor acestui apel "net"?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! ,,Net" se referă la fiecare sesiune de navigare pe care ai avut-o pe internet (pe date, nu pe wifi) și care se regăsește în desfășurătorul facturii. Dacă te uiți tot pe acolo, trebuie să scrie ,,internet inclus", în dreptul fiecărei astfel sesiuni de net și durata acesteia, plus cât s-a consumat. Da, și consumul de internet prin intermediul aplicațiilor este trecut, inclusiv wathapp. Sper că ți-am fost de folos!

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! ,,Net" se referă la fiecare sesiune de navigare pe care ai avut-o pe internet (pe date, nu pe wifi) și care se regăsește în desfășurătorul facturii. Dacă te uiți tot pe acolo, trebuie să scrie ,,internet inclus", în dreptul fiecărei astfel sesiuni de net și durata acesteia, plus cât s-a consumat. Da, și consumul de internet prin intermediul aplicațiilor este trecut, inclusiv wathapp. Sper că ți-am fost de folos!

Buna! Imi doresc sa gasesc răspuns pt întrebarea mea aici.Sper.Multumesc!

Cum pot afla pe ce site sau jocuri sau unde exact s-a navigat de pe abonamentul meu Orange? La detalii convorbiri apare net,ora și data la care s-a folosit traficul de net și un cod.de ex :10800.Ce înseamă acel cod de exemplu? Facebook? Am văzut de ex ca acest cod se repeta.Probabil alte pagini accesate au alt cod.Dar concret pot afla pe ce pagini/site-uri se navighează? Îmi mai folosește și fata telefonul și chiar vreau sa aflu.Mersi!!

Jay
Campion certificat
@cipangi, tot ce vezi net pe desfășurător se refera la aplicatii (mail, instagram, snapchat, facebook, etc, orice aplicații folosesti), deoarece acestea, pentru a funcționa au nevoie de net.. Apelurile pe whatsapp si messenger nu pot fi "citite" în minute, pentru ca ele folosesc net nu-ti iau din minutele pe care le ai..