anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot activa plata Netflix pe factura Orange?

BoteanuLarisa1
Începător
Bună, cum pot activa plata Netflix pe factura Orange?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Secțiunea Netflix a fost reactivată în My Orange. Serviciul de activare cu plata pe factura Orange este din nou disponibil.

Activarea serviciului se face din contul MyOrange https://www.orange.ro/myaccount/reshape/netflix.

Trebuie doar să fi abonat Orange și să te asiguri că ești administrator pe contul My Orange pentru a putea face modificările necesare.

 

  • După autentificarea în My Orange trebuie să selectezi număul de abonament pe factura căruia se dorește să fie taxat serviciul Netflix.
  • Pe numărul de telefon ales se va primi următorul mesaj : « Pentru activarea abonamentului Netflix continuă aici. Ulterior, plata serviciului va fi inclusă pe factura abonamentului 07xxxxxx. “
  • Va trebui accesat link-ul “aici” din SMS pentru a finaliza crearea contului Netflix. Link-ul  "aici" va direcționa spre site-ul Netflix unde trebuie ales tipul de abonament Netflix și introdusă o adresa de email și o parola care vor fi asociate noului cont Netflix. 

 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

DanielaH
Moderator
@Larisa, bun venit în Comunitate! Serviciul Netflix cu plata pe factura Orange nu mai este disponibil momentan în oferta Orange. Oferta va fi publicată pe site în momentul în care va fi reintrodusă în portofoliul nostru.

Razvan
#StarMember
Mulțumim de informație. Cei care au activ abonamentul, rămâne în continuare activ?

Vio73
#StarMember
Cred că da, îți dai seama! Probabil că nu se mai acceptă momentan, dar cei care au apucat deja, merg înainte.

20221211_180549.jpg

 

Nu-mi da voie nici pe ladau 

DanielaH
Moderator

Secțiunea Netflix a fost reactivată în My Orange. Serviciul de activare cu plata pe factura Orange este din nou disponibil.

Activarea serviciului se face din contul MyOrange https://www.orange.ro/myaccount/reshape/netflix.

Trebuie doar să fi abonat Orange și să te asiguri că ești administrator pe contul My Orange pentru a putea face modificările necesare.

 

  • După autentificarea în My Orange trebuie să selectezi număul de abonament pe factura căruia se dorește să fie taxat serviciul Netflix.
  • Pe numărul de telefon ales se va primi următorul mesaj : « Pentru activarea abonamentului Netflix continuă aici. Ulterior, plata serviciului va fi inclusă pe factura abonamentului 07xxxxxx. “
  • Va trebui accesat link-ul “aici” din SMS pentru a finaliza crearea contului Netflix. Link-ul  "aici" va direcționa spre site-ul Netflix unde trebuie ales tipul de abonament Netflix și introdusă o adresa de email și o parola care vor fi asociate noului cont Netflix. 

 

Florian_2
Începător
Salut! Nu gasesc pe nicaieri, CAT costa netflix pe factura Orange?

DanielaH
Moderator
@Florian, în acest moment tariful abonamentelor Netflix variază de la 7,99 EUR la 11,99 EUR pe lună. Mai multe detalii aici https://www.netflix.com/ro/ Dacă ai activat serviciul Netflix cu plata pe factura Orange, vei fi taxat pentru Netflix pe factura de servicii a abonamentului selectat din My Orange.

Razvan
#StarMember
Am și o întrebare, dacă am activat Netflix pe 6 luna curentă, îl țin activ mai multe luni și pe 27 se emite factura pe luna următoare și dezactivez serviciul Netflix pe 5 luna viitoare, se mai stornează diferența de tarif între 6 și 25 luna curentă? Mulțumesc anticipat!

Salut! Razvan, modificarile vor fi vizibile in contul Netflix abia la urmatoarea data de facturare. Asadar, dezactivarea se va procesa in data de 26 luna viitoare (in cazul tau).

Razvan
#StarMember
În cazul meu mi s-ar părea corect ca în perioadă 7-25 ale lunii sa mi se restituie valoarea pe servicii pe care nu le-am utilizat.

FLo1
#StarMember
@Razvan: Sunt sigur ca știi, Netflix e un serviciu pe bază de abonament, iar abonamentul este lunar. Dacă ar exista fracții de abonament, cu siguranță muuulți ar fi optat pentru așa ceva. Pe de altă parte, Orange doar intermediază o simplă plată a unui abonament tarifat în €€€€, adică n-are ce reduceri să-ți ofere la un cont și serviciu oferit de o terță parte. Este ca și cum ai cere administratorului de bloc reduceri la apa furnizată de Compania de apă locală.