anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Serviciul number share pentru clientii corporate

Alezz33
Începător
Am achizitionat un Apple watch 5, cellular si nu pot beneficia de serviciul number share deoarece am abonament corporate. Cand se va implementa acest serviciu si pentru clientii corporate?
1 Soluţie acceptată‚

Alezz33
Începător
Salutare. Revin cu update - acum cateva zile am activat number share pe un abonament de corporate. Serviciul este valabil de acum si pentru clientii corporate dar activarea nu se poate face direct din ceas/telefon, ci trebuie sunat la ei sau mers intr-un Orange shop.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Lush
Începător
Am vorbit astazi cu Orange pentru acelasi subiect si mi-au spus ca implementarea pentru acest serviciu pe abonamentele corporate este in lucru. Doar ca nu se stie exact cand va fi disponibil

teacher_
#StarMember
Salut! Cred că nu sunt suficiente cereri pentru number share pe corporate, astfel că nu se renteaza deocamdată implementarea lor.

Vio73
#StarMember
Cu siguranță au ei în vedere și așa ceva. Am văzut că se mai întreabă și pe alte forumuri de specialitate.

Vio73
#StarMember
Dacă este în lucru, probabil că se va implementa într-un timp rezonabil.

Alezz33
Începător
Salutare. Revin cu update - acum cateva zile am activat number share pe un abonament de corporate. Serviciul este valabil de acum si pentru clientii corporate dar activarea nu se poate face direct din ceas/telefon, ci trebuie sunat la ei sau mers intr-un Orange shop.

Valii
Junior
Salut Alezz33, Beneficiez de iPhone si abonament de la job si as vrea sa-mi activez Number Share pe Apple Watch personal. Daca poti sa ma ajuti cu ceva info. Abonamentul corporate trebuie sa fie de un anumit fel/nivel? Ceasul trebuie sa fie cumparat pe aceeasi firma sau as putea activa ceasul personal? Multumesc!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Valii salut și bine ai venit în Comunitate! Am văzut că ai postat și o nouă întrebare, dar vom continua discuția aici pentru a nu duplica întrebările existente în Comunitate. Dacă abonamentul este pe persoană juridică activarea serviciului Number Share se poate face doar în Orange shop sau de către persoana de vânzări dedicată contului tău. Poți folosi smartwatch-ul personal. Ce model de iPhone ai și ce model de Apple Watch?

Valii
Junior
Buna MihaelaC! Este vorba de iPhone 12 Pro si de Apple Watch 7 Cellular. Banuiesc ca pentru activare trebuie sa vorbeasca persoana autorizata din firma cu persoana de vânzări Orange dedicată contului corporate, corect? Multumesc pentru raspuns

DanielaH
Moderator
@Valii, da, exact. Fiind vorba despre un cont corporate, persoana de contact de la firmă trebuie să ia legătura cu colegul/ colega dedicat(ă) contului.