anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Number Share pe iPad Pro 2020. Refuzat în 2 locații Orange în aceeași zi.

Iustin_A
Junior
Bună ziua! Recent m-am portat de la Vodafone la Orange pe abonament iar unul dintre motive (poate părea ciudat) a fost avansul tehnologic prezentat de Orange. Am reușit să îmi activez eSIM pe telefon (iPhone 11 Pro) într-un Orange Store și am vrut să îmi activez Number Share pe tabletă, un iPad Pro 2020. Când le-am spus de tehnologia asta cum că poți avea până la 4 dispozitive cu același număr, mai aveau un pic și chemau poliția că vreau să îi fur la factură. Am renunțat și am mers să încerc într-un Orange Shop nu foarte departe de Orange Store-ul unde mi-am pus eSIM pe telefon. A încercat băiatul de la Shop însa și el s-a dat bătut. Măcar el auzise de Number Share și a încercat.
Acum ce fac? Eu tot vreau Number Share pe tabletă.
Cineva care a mai întâmpinat o asemenea problemă?
Eu mă gândeam că dacă încerc în alt oraș poate am mai mult noroc.
Mulțumesc și Sărbători cu bine!
15 Răspunsuri 15

Iustin_A
Junior
Nu au făcut setări. Am mers la un orange shop din București (eram in trecere). Și nu aveam tableta la mine. Mi-au zis sa le dau IMEIul și îmi generează fata aceea un cod QR. Sistemul mergea greu și mi-a zis ca pot pleca și îmi trimite ea codul qr pe email. Peste vreo 2 ore mi-a trimis codul, eu l-am scanat pe tableta și gata. Aia a fost tot