anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot transfera eSIM de pe un telefon pe celalalt?

Radulov
Junior entuziast

Daca am 3 telefoane pe care le folosesc alternativ, pot transfera eSIM de pe un telefon pe celalalt? Daca se poate, aceasta schimbare de telefoane este limitata la un anumit numar de transferuri?

 

1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember

Salut @Radulov , 

Dacă vrei să transferi numărul de telefon asociat unui profil eSIM pe un alt
dispozitiv compatibil eSIM, altul decât cel pe care a fost instalat inițial, trebuie să
obții un nou Cod de activare eSIM (sub formă de cod QR) sau, dacă telefonul tău
este compatibil cu un astfel de flux, să soliciți transmiterea automată a noului
profil către acesta, comunicând IMEI-ul și eID-ul.

Acest proces nu are un numar limitat de activari, deci pot transfera numarul eSIM pe cate dispozitive vrei tu. 
Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/pdf-102019/servicii/esim/termeni-condi%C8%9Bii-activare-%C8%99i-utilizare-eSIM...

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Nu stiu sa se poata transfera un profil eSIM de pe un telefon pe altul. De asemenea, activarea cu cod se poate face o singura data cu acelasi cod. Deci, nu poti refolosi un cod QR existent. Dar poti genera unul nou.

Deci, cu toate ca nu se pot transfera profilurile eSIM de pe un telefon pe altul, poti sa generezi un nou cod pe noul telefon.

Poti face asta dintr-un Orange Shop, sau din My Orange, in anumite conditii. Mai multe detalii aici.

Pentru ce ai tu nevoie, cel mai simplu ar fi sa treci pe SIM fizic.

Client Orange

Radulov
Junior entuziast

Stiu ca trebuie o noua activare. Dar ma interesa daca este un  numar limitat de astfel de mutari sau nu

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Din cate am citit eu, nu pare sa existe o astfel de limita. Ar trebui sa functioneze exact ca un SIM obisnuit. Doar ca mai fancy si, cu toate ca scopul este exact contrariul, mai putin flexibil in folosire decat unul fizic. 🙂

Client Orange

RafaHelper
#StarMember

Salut @Radulov , 

Dacă vrei să transferi numărul de telefon asociat unui profil eSIM pe un alt
dispozitiv compatibil eSIM, altul decât cel pe care a fost instalat inițial, trebuie să
obții un nou Cod de activare eSIM (sub formă de cod QR) sau, dacă telefonul tău
este compatibil cu un astfel de flux, să soliciți transmiterea automată a noului
profil către acesta, comunicând IMEI-ul și eID-ul.

Acest proces nu are un numar limitat de activari, deci pot transfera numarul eSIM pe cate dispozitive vrei tu. 
Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/pdf-102019/servicii/esim/termeni-condi%C8%9Bii-activare-%C8%99i-utilizare-eSIM...