anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Obtinere profil eSIM abonament Business

ChiforAndrei
Începător

Salut. Daca am abonament business platit de compania la care lucrez, care sunt pasii si ce este nevoie sa fac pentru a obtine un eSIM pe acel numar de telefon?

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil

Persoana de contact desemnata de firma in relatia cu Orange trebuie sa ia legatura cu managerul de cont si sa solicite eSIM pentru numarul respectiv. Va primi pe mail codul QR pe care il vei scana si asta a fost tot. 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Bine ai venit in Comunitate!

Din pacate, serviciul eSIM se adreseaza exclusiv clientilor persoane fizice.

Mai multe informatii aici.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Nu mai induce lumea in eroare! Serviciul eSIM se adreseaza tuturor abonatilor Orange.

Cristi13_0-1666545606582.png

 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Am inteles. Nah, imi cer scuze in cazul asta.

Eu asta am inteles din paragraful asta:

arsradu_0-1666545874634.png

Daca nu se aplica, cred ca ar trebui modificat/clarificat si textul respectiv.

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Persoana de contact desemnata de firma in relatia cu Orange trebuie sa ia legatura cu managerul de cont si sa solicite eSIM pentru numarul respectiv. Va primi pe mail codul QR pe care il vei scana si asta a fost tot. 

Muchalucha
Explorator entuziast

Exista si posibilitatea transmiterii automate a profilului esim direct de catre orange. Scrie la punctul 3 din urmatorul link. Ar usura situatia persoanelor juridice unde angajatii care au nevoie de esim nu activeaza in localitatea cu administratorul de cont. Apoi oricine cumpara un telefon poate sa transmita lui Orange datele telefonului cumparat din alte parti. Daca cumperi de la Orange poti sa ai profilul esim alocat si transmis de catre Orange automat pentru ca Orange stie EMEI si ce mai trebuie. Astfel telefonul este strict al celui pe al carui numar de telefon a fost cumparat si prelungit contractul. 

Nu vad linkul in raspunsul meu si habar nu am de ce nu pot sa-l pun. La esim la Orange in josul pa\ginii avem Termenii și condițiile de activare și utilizare eSIM si aici scrie despre metoda asta a transmiterii automate de catre Orange a profilului esim.