anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

NumberShare gratuit dar nu e gratuit

Andrei79
Junior entuziast

Salut! Am un abonament smart plus 20 redus 50% la 10 euro , care are inclus serviciul numbershare. Problema e ca platesc incontinuare 2 euro in fiecare luna pe acest serviciu. Stiti de ce se intampla asta? Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

@Andrei79: ”Galaxy”????? adică Samsung???? Deci bine că ai sesizat problema. Dacă Orange nu se corectează singur, încercă cu apel la 300 sau chat Djingo și discută cu un consultant Orange pentru modificare, respectiv restituire euroi luați pe nedrept. Succes. 

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

FLo1
#StarMember

@Andrei79: Pentru că reducerea se aplică abonamentului și nu se aplică serviciilor adiționale atașate abonamentului și supuse anumitor taxe. Simplu.

BTW: Similar cu rezervarea la un bilet de avion: Ai reducere la bilet, dar zero reduceri la bagaje sau alte servicii adiționale. 

Adrian184
Junior entuziast

"100% discount lunar la serviciul Number Share pentru smartwatch, timp de 24 de luni de la activarea abonamentului" asa scrie in contractele smart 20/25.

Te rog nu dezinforma.

@Adrian184: ”Promoția cu activarea gratuită a serviciului Number Share în cazul abonamentului Smart Plus 20 sau Smart Plus 25 este valabilă la activarea serviciului în aplicațiile dedicate Samsung și iOS, pentru smartwatch-urile Samsung sau Apple. În cazul smartwatch-ului Huawei Watch 3, activarea serviciului Number Share este 2 euro/lună.”  ....deci există și excepții.

@Andrei79: Poți confirma modelul de smartwatch pe care ai activat number share?

Adrian184
Junior entuziast

Salut. Am patit asa la un ab smart 25 si ceas apple. Am vb cu cei de la orange si s-a rezolvat. Mi-au stornat cei 2 euro si m-au asigurat ca nu vor factura serviciul number share pe perioada contractului de 24 luni.

@Adrian184: Samsung și Apple... excepții. Însă restul (Huawei etc).... nu se încadrează la discount. Am scris și mai jos.

Adrian184
Junior entuziast

Pe huawei etc se poate activa serviciul doar intr-un orange shop. Banuiesc ca cei de acolo l-au informat de costul serviciului. Presupun ca are un apple sau samsung (majoritatea.. nu exceptii)

RafaHelper
#StarMember

Salut @Andrei79

Atunci cand ai ales acel abonament ai primit pe mail mai multe documente atasate ce confirma comanda ta. Verifica acele documente si vezi cum se tarifeaza serviciul numbershare si daca exista conditii pentru acest serviciu. Ulterior poti face o solicitare din pagina de contact in care sa ceri restituirea acelei taxe. https://www.orange.ro/contact/

Andrei79
Junior entuziast

Galaxy Watch 4

@Andrei79: ”Galaxy”????? adică Samsung???? Deci bine că ai sesizat problema. Dacă Orange nu se corectează singur, încercă cu apel la 300 sau chat Djingo și discută cu un consultant Orange pentru modificare, respectiv restituire euroi luați pe nedrept. Succes. 

DanielaH
Moderator

@Andrei79, mulțumim pentru marcarea soluției! Ai luat legătura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Andrei79
Junior entuziast

Da