anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number share smartwatch Samsung Galaxy active 2 si telefon Oppo

Beleaua01
Junior entuziast

Buna! Am un smartwatch samsung galaxy active 2 si un telefon oppo! Vreau number share pe smartwatch! Este posibil in 2023? Sau trebuie si telefon Samsung?

Mulțumesc?

19 Răspunsuri 19

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Bine ai venit in Comunitate!

Cred ca trebuie imperecheat cu un Samsung prima data, dupa care ar trebui sa mearga si cu Oppo. Ai incercat asa?

Client Orange

Beleaua01
Junior entuziast

Astept portarea! Deodata am nr provizoriu! Dar cand incerc de pe telu meu oppo da eroare zice ca orange nu ofera serviciul 

Pololică
#StarMember

Salutare!

Spre deosebire de Apple Watch, ceasurile Samsung necesita doar setarea initiala printr-un telefon Samsung, ulterior putand fi utilizate si cu telefoanele altor producatori.

Totusi, nu stiu daca merge cu un model din alte serii (A sau J sau M sau trebuie musai S sau Note).

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Cred ca merge cu orice serie... Samsung sa fie. Ar fi super ciudat sa mearga doar cu "top of the line". Dar pana la urma e Samsung. Nu ma mai mira nimic. :))

Client Orange

La produsele Apple Watch stiu sigur ca este necesar ecosistemul, de asta ziceam sa nu aiba vreo mirare ca i se cere o anumita serie...

PS: nu mai bine de Huawei? Au nevoie doar de aplicatia Health si atat (nu conteaza cine este producatorul si ce sistem de operare foloseste).

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Din cate stiu eu, nu are. Dar da, din punctul asta de vedere, e mult mai ok Huawei-ul. 🙂

Client Orange

Beleaua01
Junior entuziast

Am văzut un video pe YouTube! Telefon Samsung și smartwatch Huawei! Nu am înțeles exact cum se face dar zicea că într un magazin Orange se poate sau la telefon la cei de la suport!

 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ai deja abonament si servicul Number Share activat pe cont (2€/luna)? Daca nu, inainte de orice, ai nevoie de asta. 

Ai mai multe detalii cu privire la serviciul number share
aici

Client Orange

Beleaua01
Junior entuziast

Nu am activ inca dar din cate stiu se poate activa la conectare!

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Da, asa e. Se poate activa la conectare.

Atunci…vezi dupa ce se finalizeaza portarea. Si daca poti, incearca sa faci rost si de un telefon Samsung (ceva mai nou, ca sa nu ai surpriza sa nu mearga aplicatia). Daca nu reusesti, iti recomand sa iei legatura cu un consultat pe chat-ul Djingo, de pe un laptop/desktop, cu un click aici.

Alternativ, poti suna la 300 (din Orange) sau 0374 300 300 (din orice retea), ramura 1-1-1-0, si vezi daca te pot ajuta ei cumva.

Sa ne spui daca ai reusit. 🙂

Client Orange

Beleaua01
Junior entuziast

Ok.multumesc deocamdata!! 

Revin cu vesti!!! Seara buna tuturor!!

Beleaua01
Junior entuziast

Buna! Am facut postarea! Din aplicatia wearable pe telefonul meu oppo nu merge! Da eroare! Am sunat la 300 si zice ca nu ar fi compatibile! Mi sa zis ca pot incerca sa pun simul in alt tel samsung si sa fac apoi sa schimb cartela dar este posibil sa nu funcționeze asa cum trebuie! Cred ca o sa schimb telefonul sau ceasul ca sa fie cat mai ok! Nu am fost într-un magazin fizic sa incerc !

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Dupa cum ziceam mai sus, ai nevoie de un telefon Samsung prima data. 

Client Orange

Apple IPhone+Apple Watch=Love

Oricare alt telefon+Apple Watch=fara lipeala

Samsung "Phone"+Samsung Watch=Love

Oricare alt telefon+Samsung Watch=Pupaceala (necesita un telefon Samsung pentru configurare)

Oricare telefon+Huawei Watch=Love (prin aplicatia Huawei Health).

 

Vad ca Samsung incepe sa calce pe urmele Apple privind interactiunea produselor proprii.

Ce ti-au zis la telefon privind functionalitatea ceasului cu alt telefoane de la alt producator s-ar putea sa fie si o mica strategie (nu neaparat impusa de Samsung): cumpara [de la noi] alt ceas sau un telefon Samsung. Recomandarea ar fi sa vezi care iti este utilitatea mai buna: schimbi telefonul, schimbi sau vinzi ceasul.