anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number share persoana juridica - incompetenta, superficialitate, nepasare

valentin3
Junior

Salut comunitatea, 

Am un “number share” pe abonament de persoana juridica, activ de acum 2 ani. Anul trecut in toamna am schimbat ceasul pe care era activ. (apple watch) 

Am fost in Orange shop (Mall Vitan) pe tru a face aceasta mutare. O doamna, si gura si speriat, mi-a zis ca nu stie sa faca dar sa incerc mai tarziu cand vine colegul. 

M-am dus in alta zi, am avut noroc. colegul era acolo. am stat cu el 20 de minute sa-mi “activeze” noul ceas. a incercat sa-mi vanda diverse abonamente si extraoptiuni. nu le-am vrut. 

mi-a confirmat ca “a facut activarea” si “o sa mearga intr-o ora-doua”.

am plecat. a trecut o ora, doua, o zi, doua saptamani. nu “s-a activat” 

am sunat la “relatii clienti”, ca n-am alte “relatii” la orange. in realitte, am, dar mi se pare penibil sa suni un cunoscut pt asa ceva. 

la “relatii” mi-au zis ca trebuie facut din orange shop. am povestit situatia. au verificat. e “activ”. trebuie sa va intoarceti in orange shop. e activ dar nu e “instalat”. 

m-am intors (  decembrie, cadouri, nebunie) 

doamna singura si speriata a chemat un bait. alt baiat. baiatul a zis ca e o problema cu number shareul de la orange si ca e de la ei nu de la noi. si a zis ca baiatul care se pricepe e la masa. 

am mai incercat o data. era tot la masa. dar oricum, m-a asigurat doamna, problema e “de la orange”

astzi am intrat in orange shop in megamall. 

acolo, un baiat mi-a zis ca “au facut ai de la vitan ceva gresit”, el nu poate sa faca nimic. 

am sunat la relatii clienti. e weekend, nu e nimeni, dar pot suna la numarul cu 14 centi minutul. 

am sunat. nu ma pot ajuta pt ca nu e pentru persoane juridice, doar pentru fizice. dar domnisoara mi-a zis ca sigur ma poate ajuta in orange shop. 

acum, cu minime cunostinte, eu sunt mai mult ca sigur ca nu e activat EID ul corect, probabil e in continuare activ pe ceasul anterior, nu pe cel nou. 

dar… cu cine sa ma cert? cui sa spun? 

o sa sun la relatii clienti, o sa ma duc in orange shop. 

probabil n-am nimerit in orange shopul care trebuie

foarte frustrant

 

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai făcut o sesizare din secțiunea Contact în care să explici toate aceste lucruri?

O poți face de aici:

https://www.orange.ro/contact/

Nu înțeleg atitudinea unor astfel de persoane de a pasa responsabilitatea de la unul la altul ! 

Fă-le sesizare scrisă din secțiunea Contact, cum spuneam sau la adresa de email serviciul.clienti@orange.ro.

300 este externalizat, iar de restul nu mă pot pronunța! Dacă nu, du-te la un Shop gen Dunărea sau chiar la Victoriei și poate vei rezolva. 

Orice decizie vei lua, sper să rezolvi cât mai repede!

Baftă!

 

multumesc pentru raspuns. am trimis si mail, am facut si ticket. sper sa se distreze cineva cand le citeste. pe mine m-a relaxat sa le scriu 🙂 

NickyS
Community Manager
Community Manager

@valentin3 wrote: pe mine m-a relaxat sa le scriu 🙂 

That's the spirit 🙂 sa ne spui si noua ce ai mai rezolvat.

Pai deocamdată mi-au răspuns la ticket ca nu au reușit sa mă identifice. Am revenit cu numărul de telefon și adresa de mail, numele firmei, CIF ul firmei și dacă nu e suficient, mai vedem. :)) 

a mai trecut o saptamana. inca nu au reusit sa ma identifice.

delfinas
#StarMember

Valentin, bun venit in Comunitate!!!

Pe site-ul Orange, pagina dedicata Number Share ai intrat?

DETALII: https://www.orange.ro/servicii/number-share/

Ce dispozitive vrei sa asociezi, ce modele mai exact?

Salut, Multumesc! 

pagina respectiva se adreseaza clientilor persoana fizica. pentru persoana juridica optiunea de a adauga din "my orange" nu exista. nu stiu de ce... pana la urma si persoana asta "juridica" tot un om este care face o asociere, dar asta e. 

Am înțeles. Poți să ne spui exact modelele pe care le vrei asociate?

am un iphone 12 care a fost inainte asociat cu un apple watch 6. acum am un apple watch 8. 

sunt convins ca in momentul cand a "activat", cel din shop a activat gresit, probabil tot watch-ul anterior.