anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number share pe Apple Watch Ultra din State?

Alx09
Junior

Salutare,

Vreau doar sa confirm daca optiunea de Celullar de pe un Apple Watch Ultra achizitionat din State ar trebuie sa functioneze in Ro cu optiunea "Number Share" de la Orange. 

Mersi!

1 Soluţie acceptată‚

Alx09
Junior

Revin cu o concluzie dezamagitoare - optiunea de Mobile Service e din start indisponibila pe Orange Romania in cazul unui ceas achizitionat din afara Europei. Si nu cred ca sunt solutii de vreun fel pentru asta. 

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Fiind Apple Watch...e posibil sa mearga. Cel putin in combinatie cu un iPhone. Dar au mai fost probleme de compatibilitate cu watch-uri cumparate din Ro...dar nu de la Orange. Iar raspunsul oficial Orange este: "nu garantam functionalitatea serviciilor pe terminale care nu sunt achizitionate de la Orange".

Deci...parerea mea (si e doar o parere), e ca ar putea sa mearga. Dar trebuie incercat.

Client Orange

Am inteles, macar este o sansa, cel putin. Voi vedea cand ajunge ceasul, ca din pacate, am realizat dupa ce a fost achizitionat ca ar putea fi o problema de compatibilitate la mijloc. Aveam impresia ca e un singur model, international. O sa revin eu cu o concluzie, poate ii foloseste si altcuiva pe viitor.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Cu siguranta o sa-i foloseasca! Sper sa fie compatibil! Ca si telefon, ce folosesti? Ce iPhone? E cumparat din RO sau tot din State?

Client Orange

Alx09
Junior

Un iPhone 13 Pro Max achizitionat din tara. 

Salut! Așteptăm sa vedem dacă funcționează . Când ar trebui sa îl primeați ? Mulțumesc !

Alx09
Junior

Revin cu o concluzie dezamagitoare - optiunea de Mobile Service e din start indisponibila pe Orange Romania in cazul unui ceas achizitionat din afara Europei. Si nu cred ca sunt solutii de vreun fel pentru asta. 

Salut! Și pana la urma nu ai reușit nimic sa poți  folosi ceasul cu celular?

Salut! Din păcate, nu am găsit nicio soluție. Am fost si pe la Orange Shop, dar nu au reușit să mă ajute. 

Ai rămas cu el sau l-ai vândut. Și eu sunt in aceeași situație ca tine, activat pe 01/11/2022

Alx09
Junior

Deocamdata sunt cu el. Inca nu m-am hotarat. Probabil s-ar putea vinde cu un mic discount, ca nu toata lumea e interesata de optiunea respectiva.