anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Number share de pe un a52 s 5g pe un galaxy watch 4 lte

Mia90
Junior
Bună ziua, am un Samsung Galaxy a52s 5g pe care îl voi asocia cu un galaxy watch 4 lte, dacă folosesc telefonul ca dispozitiv principal, cu sim ul fizic în el, as putea sa activez e sim pe smartwatch, cu același nr?
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Mia!!! Din cate vad pe site-ul https://www.orange.ro/servicii/number-share/ pe lista telefoanelor compatibile cu Samsung Galaxy Watch4 4G se regaseste si telefonul tau, deci ar trebui sa mearga si varianta LTE, mai ales ca si telefonul si ceasul fac parte din aceeasi gama, Galaxy. Intr-adevar, e recomandabil ca ceasul sa fie achizitionat de la Orange, altfel nu ti se garanteaza "imperecherea": "Pot fi folosite ca dispozitive secundare, cu serviciul Number Share, următoarele: telefoanele mobile, tabletele cu sistem de operare Android compatibile cu funcția de apel voce, tabletele iPad de la Apple și smartwatch-urile cu funcție eSIM comercializate de Orange România. Orange România nu garantează funcționarea serviciului pe dispozitive incompatibile." DETALII: https://www.orange.ro/help/pe-ce-dispozitive-pot-folosi-serviciul-number-share-14988

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

teacher_
#StarMember
Salut! Acel smartwatch e cumpărat de la Orange, sau din alta parte? Din ce știu eu, Orange garantează esim doar pe dispozitive achiziționate din propria rețea.

Mia90
Junior
E cumpărat din alta parte, dar e versiunea lte, deci ar trebui sa fie compatibil. Eu ma gândesc sa nu fie telefonul un impediment, pentru ca nu e în lista de telefoane compatibile cu number share. Deși, după cum am specificat, telefonul ar fi folosit în continuare cu un sim fizic, doar smartwatch ul cu e sim prin serviciul number share.

teacher_
#StarMember
Aici au fost semnalate probleme chiar cu telefoane din acea listă... De unul care nu e inclus nu știu ce să zic. Din punct de vedere al Orange, ei nu vor garanta funcționarea.

Mia90
Junior
Hmm, cred ca ma gândesc atunci sa îl schimb cu același model de smartwatch, dar varianta bluetooth. Dacă nu îmi garantează ca va funcționa, nu are rost sa plătesc în jur de 300 de lei în plus. Mulțumesc frumos pentru răspuns!

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Mia!!! Din cate vad pe site-ul https://www.orange.ro/servicii/number-share/ pe lista telefoanelor compatibile cu Samsung Galaxy Watch4 4G se regaseste si telefonul tau, deci ar trebui sa mearga si varianta LTE, mai ales ca si telefonul si ceasul fac parte din aceeasi gama, Galaxy. Intr-adevar, e recomandabil ca ceasul sa fie achizitionat de la Orange, altfel nu ti se garanteaza "imperecherea": "Pot fi folosite ca dispozitive secundare, cu serviciul Number Share, următoarele: telefoanele mobile, tabletele cu sistem de operare Android compatibile cu funcția de apel voce, tabletele iPad de la Apple și smartwatch-urile cu funcție eSIM comercializate de Orange România. Orange România nu garantează funcționarea serviciului pe dispozitive incompatibile." DETALII: https://www.orange.ro/help/pe-ce-dispozitive-pot-folosi-serviciul-number-share-14988

Mia90
Junior
Mulțumesc frumos pentru răspuns!

delfinas
#StarMember
Cu drag, sa-ti fie de folos!!!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Mia90 așa cum a menționat și delfinas cele două device-uri sunt compatibile Number Share și poți folosi telefonul ca device principal și smartwatch-ul ca device secundar, fiind versiunea LTE. Este adevărat, recomandăm ca device-urile să fie achiziționate de la Orange, dar au fost situații în care membrii comunității ne-au confirmat că serviciul a funcționat și pe device-uri cumpărate de la alți retaileri din țară.

Atomicul
Începător
Salut. Eu am un s21 ultra și un galaxy watch 4 classic lte de pe olx. Când am setat ceasul mi-a apărut sa conectez la rețea mobila. Totul a mers ca uns

DanielaH
Moderator
@Atomicul, bun venit în Comunitate! Mulțumim pentru feedback și te mai așteptăm.